Skriftlig spørsmål fra Per Olaf Lundteigen (Sp) til samferdselsministeren

Dokument nr. 15:3179 (2024-2025)
Innlevert: 22.09.2025
Sendt: 23.09.2025
Besvart: 30.09.2025 av samferdselsminister Jon-Ivar Nygård

Per Olaf Lundteigen (Sp)

Spørsmål

Per Olaf Lundteigen (Sp): Kan statsråden avklare om dagens stoppmønster ved Steinberg stasjon skal opprettholdes ved ruteendringer, og videre gå inn for å øke parkeringskapasiteten ved Steinberg stasjon?

Begrunnelse

Det har vært gjentatte forsøk fra Bane Nor/Jernbaneverket/Vy om å legge ned/svekke togtilbudet ved Steinberg stasjon. Etter den rødgrønne regjeringens avgjørelse i 2012, ble Steinberg stasjon, Gulskogen (Rødgata) og Hokksund stasjon oppgradert for å gi tid til Steinberg i den da nye grunnruta, og stasjonen har vært i god drift nå i 10 år med mange reisende.
Bane Nor/Vy forsøker nok en gang å begrense togtilbudet med kutt av 13 avganger etter 15. desember fra stasjonen på Steinberg i Drammen kommune.
For å greie å oppfylla nullvekstmålet må trafikken med tog økes, etter Senterpartiets syn.
Steinberg stasjon blir derfor stadig viktigere og må derfor styrkes – ikke svekkes.

Jon-Ivar Nygård (A)

Svar

Jon-Ivar Nygård: Bane NOR har som infrastrukturforvalter og ihht regelverket ansvaret for å tildele infrastrukturkapasitet på det norske jernbanenettet. Dette betyr at Bane NOR har ansvar for å lage realistiske ruteplaner slik at togene klarer å holde ruta og de reisende kan stole på toget. De siste års ruteplaner har blitt stadig mindre realistiske fordi det kjøres langt flere tog på en svært presset infrastruktur og flere reisende gir lengre stopp på mange stasjoner.
Bane NOR opplyser nå at deres beregninger viser at det ikke er tilstrekkelig kjøretid til å stoppe enkelte tog på linje R12 Kongsberg-Eidsvoll for passasjerutveksling på Steinberg, dvs at noen tog må kjøre fordi. Bane NOR har derfor besluttet å redusere antall stopp ved Steinberg stasjon fra 43 til 30 i døgnet fra desember 2025. Bane NOR har samtidig forsøkt å minimere konsekvensene for de reisende gjennom at dagens tilnærmet 30-minutters frekvens i medstrøms rushtid i stor grad blir videreført. Dette innebærer at 7 av 10 tog fortsatt vil stoppe på Steinberg, og flertallet av de reisende fortsatt vil ha et rimelig godt togtilbud. Brakar tilbyr også halvtimesintervall med buss mellom Steinberg og Mjøndalen/Drammen.
Bane NOR opplyser at endringene er vurdert til å gi færre forsinkede tog og en vesentlig bedring i punktligheten for linje R12. I tillegg forventer Bane NOR at følgeforsinkelser på alle øvrige region-, fjern- og godstog på Sørlandsbanen som er avhengig av linje R12 reduseres tilsvarende. Dette er positivt for punktligheten på denne strekningen, som har vært lav og fallende de siste årene.
Ifølge Jernbanedirektoratet er det i overkant av 80 000 reisende til og fra Steinberg stasjon i året, eller et snitt på i overkant av 350 per arbeidsdag. Det er årlig om lag 6,6 millioner reisende til og fra de øvrige stasjonene på linje R12, tilsvarende om lag 28 700 per arbeidsdag. Dette indikerer en stor gevinst for svært mange reisende, sammenlignet med de som får noen færre avganger. I tillegg vil reisende på fjerntogene og godstransporten på Sørlandsbanen også få en gevinst.
Representanten er også opptatt av parkeringskapasiteten ved Steinberg stasjon. Parkeringen på Steinberg er full på enkelte dager, men Bane NOR opplyser at det er ledig kapasitet på Hokksund stasjon som ligger ca. tre km fra Steinberg, der parkeringen er avgiftsbelagt (100 kr/måned for de med periodebillett på toget). Bane NOR registrerer hvor bilene kommer fra, for å kartlegge og forstå bruken av innfartsparkeringen. På Steinberg kjører ca. 25 prosent kortere enn én kilometer, og en del andre kjører forbi Hokksund og inn til Steinberg.