Sigbjørn Gjelsvik (Sp): Hvilket ansvar har nettselskapene for å levere tilstrekkelig strøm til sine kunder, hvilken informasjonsplikt har nettselskapene og hvilken rett har en som kunde dersom en betaler fastavgift for hovedsikringer med en bestemt leveringskapasitet som nettselskapet ikke klarer å oppfylle?
Begrunnelse
Underegnede har fått tilbakemelding om at strømkunder en rekke steder i Norge betaler for en hovedsikringskapasitet som ikke kan nyttes. Selv om de betaler fastavgift for hovedsikringer med en bestemt leveringskapasitet, kommer det tilbakemeldinger om at mange disse kundene mottar bare fra 30 til 75 prosent av den strøm som de betaler fastavgift for. En strømkunde viser eksempelvis til at vedkommende i 40 år betalte fastavgift for å kunne bruke 18 KW, samtidig som målinger viste at vedkommende bare kunne ta ut 6-7 KW, noe som medførte både ødelagt el-utstyr og branntilløp.
Enkelte strømkunder har fått opplyst at nettselskapene har plikt til å levere strømmengden hovedsikringen er dimensjonert for og at selskapene er pliktig til å tilbakebetale for mye betalt fastavgift dersom de ikke klarer å levere slik mengde. Andre strømkunder har ikke mottatt slik informasjon og har betalt for strøm som ikke er levert. Det er svært viktig at folk i hele landet mottar gode og likeverdige tjenester og får korrekt informasjon om sine rettigheter.