Oda Indgaard (MDG): I svar på spørsmål knyttet til Svingen og Steinberg stasjon, svarer statsråden at dersom et togselskap ikke får tildelt infrastrukturkapasitet, så plikter heller ikke selskapet å stoppe på stasjonen. Stortinget vedtok den 19.11.24 at regjeringen "så snart som mulig skulle iverksette tiltak som kan gi økt togkapasitet i rush."
Har Jernbanedirektoratet/BaneNor vurdert å heller redusere stopp med flytoget enn å fjerne stopp for pendlere for å bedre jernbanens punktlighet, for å sikre mer rom til å øke reisetiden der det er nødvendig?
Begrunnelse
Kapasitet i rikstunnelen under Oslo blir nevnt som årsak til at det er krevende å endre rutetider for å tillate å fortsatt stoppe på disse stasjonene, men også å opprette nye stopp på for eksempel Brakerøya. I lys av tidligere vedtak fra Stortinget er det derfor interessant å vite om også alternativet med færre avganger med Flytoget gjennom rikstunnelen er vurdert som alternativ til å redusere pendlertilbudet.
I Prop. 1S står det beskrevet at reduksjon i Flytogets avganger ikke vil hjelpe fordi det i hovedsak er mangel på togmateriell som er hovedårsak til punktlighetsutfordringene. Men kutt i stopp på stasjoner er ikke beskrevet som et tiltak for å bedre punktligheten (selv om dette var foreslått ved fremleggelsen av forslag til statsbudsjett), og muligheten for å heller legge til noe reisetid på de berørte avganger for å både bedre punktlighet og beholde reisetilbud for folk rundt alle stasjoner er ikke nevnt.