Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Dokument nr. 15:1570 (2025-2026)
Innlevert: 12.02.2026
Sendt: 13.02.2026
Besvart: 19.02.2026 av kunnskapsminister Kari Nessa Nordtun

Sunniva Holmås Eidsvoll (SV): SV har i budsjettforlik med regjeringen fått på plass en pott for tilskudd til samarbeid mellom SFO og kulturskole, idrettslag og andre frivillige organisasjoner. Potten er videreført med 20 millioner kroner i statsbudsjettet for 2026.
Når vil midlene utlyses slik at kommunene kan søke?

Kari Nessa Nordtun: Tilskuddet til samarbeid mellom SFO og kulturskole, idrettslag og frivillige organisasjoner lyses ikke ut på nytt i 2026. Det er fordi hele tilskuddsrammen ble fordelt i 2025, og kommunene søkte da om midler for en treårsperiode (2025–2027). Midlene for 2026 går derfor til de kommunene som fikk innvilget tilskudd i 2025. Dette er for å sikre forutsigbarhet i finansering av tiltakene, og at det kan planlegges for en litt lengre tidshorisont enn kun ett år.