Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden

Skriftlig spørsmål fra Leif Audun Sande (A) til utenriksministeren

Dokument nr. 15:1162 (2018-2019)

Innlevert: 06.03.2019
Sendt: 07.03.2019
Besvart: 14.03.2019 av utenriksminister Ine Eriksen Søreide

Leif Audun Sande (A)

Spørsmål

Leif Audun Sande (A): Gitt at EØS-avtalen er bortfalt.
I hvilken grad har Norge i henhold til annet internasjonalt regelverk og nasjonale bindingslister forpliktet seg til å ta imot arbeidere fra andre land som kan utføre arbeid i Norge?

Begrunnelse

Det foregår en debatt om EØS-avtalen. Et av temaene er at den åpner for et felles arbeidsmarked innen EØS. Mange mener dette er problematisk og ønsker av den grunn å si opp avtalen. Men er det ikke slik at vi også i andre internasjonale avtaler og nasjonale bindingsliser har forpliktet oss til å ta imot folk som kommer hit for å jobbe, eller som utenlandske oppdragstakere tar med seg for å få utført oppdraget. Spørsmålet mitt går således på hvilke omfang det kan ha og hvilke betingelser det skal skje på.

Ine Eriksen Søreide (H)

Svar

Ine Eriksen Søreide: Jeg forstår det slik at spørsmålet gjelder hvilke folkerettslige forpliktelser Norge har utover EØS-avtalen på det aktuelle feltet.
Bortsett fra EØS-avtalen har Norge ingen folkerettslige forpliktelser til å gi adgang til det norske arbeidsmarkedet for utenlandske arbeidere.
På det handelspolitiske området er det imidlertid enkelte åpninger. Visse kategorier av tjenesteytere kan komme til Norge for å utføre kortsiktige tjenesteoppdrag. I WTO-avtalen om handel med tjenester, GATS, er en av måtene å levere tjenester på gjennom tilstedeværelse av personer på midlertidig basis. Det vil si at en utenlandsk tjenesteyter leverer tjenester i kjøpers hjemland på basis av en midlertidig oppholdstillatelse.
I vår GATS-bindingsliste har Norge forpliktet seg til å gi markedsadgang etter GATS-reglene for denne leveringsmåten, men det er satt krav om blant annet høy kompetanse hos de personene som skal oppfylle kontrakten og en begrensning på tre måneder i oppholdets varighet i Norge. Det stilles også krav om norske lønns- og arbeidsvilkår for utenlandske arbeidstagere mens de utfører oppdraget i Norge.
Der disse vilkårene er oppfylt, betyr altså dette at GATS kan forplikte oss til å åpne for en kontrakt som en tjenestebedrift fra et annet WTO-medlem har inngått med norsk kjøper – også om oppdraget bare kan oppfylles ved at ansatte i tjenestebedriften kommer til Norge.