Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om at Miljøverndepartementet etter innsigelse fra fylkeslandbruksstyret mot omgjøring av tre områder til boligformål ikke har godkjent _arealplanen for Sandefjord kommune_
Datert: 05.02.1998
Besvart: 11.02.1998 av miljøvernminister Guro Fjellanger

Per Erik Monsen (FrP): Til arealplanen for Sandefjord kommune har fylkeslandbruksstyret reist innsigelse mot omdisponering av 3 områder til boligformål. Miljøverndepartementet har av den grunn ikke godkjent planen. Etter lokal vurdering, både administrativt og politisk, er disse områdene nødvendige for å imøtekomme sterke statlige anmodninger om bygging av omsorgsboliger, boliger for psykisk utviklingshemmede og psykiatriske pasienter. Dette er lagt inn i vedtatt omsorgsplan.
Vil statsråden ta sin avgjørelse opp til ny vurdering?