Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om tiltak for å forhindre reduksjon av _gods på jernbane_ og i stedet oppnå målet om en økning, da NSB Gods nå reduserer tilbudet på mange strekninger
Datert: 10.05.2001
Besvart: 16.05.2001 av samferdselsminister Terje Moe Gustavsen

Inge Myrvoll (SV): I innstillinga til Nasjonal transportplan er overføring, så vel person- som godstransport, fra veg til jernbane nevnt en rekke ganger som målsetting. For tida reduserer NSB Gods sitt tilbud på mange strekninger. Det medfører en utvikling i motsatt retning av hva Regjering og stortingsflertall ønsker.
Hvilke tiltak, eventuell endring i rammebetingelser, vil Samferdselsdepartementet foreslå for å forhindre reduksjon av gods på jernbane og oppnå målsettinga om økt godstransport på bane?