Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Flere av regjeringspartiene gikk til valg på bedre og billigere kollektivtransport. I Sem-erklæringen understrekes det også at man skal jobbe for økte investeringer og reduserte priser på kollektivtrafikken. Fra 1. mars i år varsler Oslo Sporveier at de på nytt vil øke takstene, men et flertall i Oslo bystyre vil stanse denne takstøkningen. Hva har statsråden tenkt å gjøre i forbindelse revidert nasjonalbudsjett for å sikre at nødvendig vedlikehold og investeringer blir foretatt i Oslo Sporveier?
Datert: 06.02.2002
Bortfaller grunnet spørrers forfall/spørrer ikke til stede

Heidi Sørensen (SV): Flere av regjeringspartiene gikk til valg på bedre og billigere kollektivtransport. I Sem-erklæringen understrekes det også at man skal jobbe for økte investeringer og reduserte priser på kollektivtrafikken. Fra 1. mars i år varsler Oslo Sporveier at de på nytt vil øke takstene, men et flertall i Oslo bystyre vil stanse denne takstøkningen.
Hva har statsråden tenkt å gjøre i forbindelse revidert nasjonalbudsjett for å sikre at nødvendig vedlikehold og investeringer blir foretatt i Oslo Sporveier?