Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om _ressursfordelingen mellom politidistriktene_ etter politireformen, med henvisning til situasjonen i Follo
Datert: 25.04.2002
Besvart: 08.05.2002 av justisminister Odd Einar Dørum

Knut Storberget (A): Politireformen skulle bidra til mer polititjenester nærmere befolkningen. Reformen ser likevel ut til å ha fått noen skjeve utslag. Ressurssituasjonen i f.eks. Follo politidistrikt ser ut til å være langt dårligere enn sammenlignbare distrikt, både med henblikk på stillingshjemler og budsjett opp i mot antall straffesaker og befolkningstetthet.
Mener statsråden ressursene i politisektoren er rimelig fordelt mellom distriktene?