Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"Et flertall i finanskomiteen bad i fjor høst departementet vurdere hva som kan gjøres for å gjenopprette like konkurranseforhold for norske og finske lastebiler på Nordkalotten. På tross av flere henvendelser fra Norges Lastebileier-Forbund har hittil intet skjedd i saken. Når vil den vurdering finanskomiteens flertall har bedt om foreligge, og er departementet innstilt på å bidra aktivt til like konkurranseforhold?"
Datert: 04.05.1988
Besvart: 04.05.1988 av finansminister Gunnar Berge

Benn Eidissen (H): "Et flertall i finanskomiteen bad i fjor høst departementet vurdere hva som kan gjøres for å gjenopprette like konkurranseforhold for norske og finske lastebiler på Nordkalotten. På tross av flere henvendelser fra Norges Lastebileier-Forbund har hittil intet skjedd i saken.
Når vil den vurdering finanskomiteens flertall har bedt om foreligge, og er departementet innstilt på å bidra aktivt til like konkurranseforhold?"