Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Øystein Hedstrøm (FrP) til justisministeren

Om å gi informasjon om hvilke bevilgninger som kan forventes til _byggingen av det nye storfengselet i Halden kommune_, slik at planleggingsarbeidet kan komme i gang

Datert: 03.03.2004
Besvart: 10.03.2004 av justisminister Odd Einar Dørum

Øystein Hedstrøm (FrP)

Spørsmål

Øystein Hedstrøm (FrP): Ordføreren i Halden har registrert signaler som tyder på at byggingen av det nye storfengselet i kommunen blir skjøvet ut i tid. Planlegging og prosjektering blir utsatt fordi det mangler bevilgninger fra sentrale myndigheter.
Vil statsråden gi informasjon om hvilke bevilgninger som kan forventes i statsbudsjettet for 2005 slik at planleggingsarbeidet kan komme i gang?

Les hele debatten