Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"Fleischer-utvalget la i 1985 fram innstilling om erstatning til fiskarar for ulemper ved petroleumsvirksomheten. Den politiske handsaminga av saka har teke svært lang tid. Når vil olje- og energiministeren legge Fleischer-utvalgets innstilling om erstatning til fiskarar for ulemper ved petroleumsvirksomhet på norsk sokkel fram for Stortinget til handsaming?"
Datert: 12.10.1988
Besvart: 12.10.1988 av olje- og energiminister Arne Øien

Charles Børge Remø (H): "Fleischer-utvalget la i 1985 fram innstilling om erstatning til fiskarar for ulemper ved petroleumsvirksomheten. Den politiske handsaminga av saka har teke svært lang tid.
Når vil olje- og energiministeren legge Fleischer-utvalgets innstilling om erstatning til fiskarar for ulemper ved petroleumsvirksomhet på norsk sokkel fram for Stortinget til handsaming?"