Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"I et foredrag 25. oktober 1988 hevdet statsminister Gro Harlem Brundtland at renten ikke hadde øket med 2-3 prosent i hennes regjeringstid. Statistikk viser at renten er øket med 2,5 prosent fra 1. kvartal 1986 til 3. kvartal 1988 for langsiktige utlån i bankene. Hvorfor vil ikke statsministeren vedstå seg resultatene av sin egen politikk?"
Datert: 07.12.1988
Besvart: 07.12.1988 av statsminister Gro Harlem Brundtland

Morten Steenstrup (H): "I et foredrag 25. oktober 1988 hevdet statsminister Gro Harlem Brundtland at renten ikke hadde øket med 2-3 prosent i hennes regjeringstid. Statistikk viser at renten er øket med 2,5 prosent fra 1. kvartal 1986 til 3. kvartal 1988 for langsiktige utlån i bankene.
Hvorfor vil ikke statsministeren vedstå seg resultatene av sin egen politikk?"