Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om at flere og flere _velger bort fostre med Downs syndrom_, og hva som kan gjøres for å gi mer informasjon når en familie står overfor et slikt valg
Datert: 10.01.2008
Besvart: 16.01.2008 av helse- og omsorgsminister Sylvia Brustad

Laila Dåvøy (KrF): Flere og flere velger bort fostre med Downs syndrom. Når en familie står overfor et slikt valg, må det ofte gjøres raskt og uten særlig kunnskap om hva som venter dersom de velger å beholde barnet. Foreldre får ofte lite informasjon til tross for myndighetenes krav til at slik informasjon skal gis.
Hva vil statsråden gjøre for at foreldre i en slik situasjon får reell kunnskap?