Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Bendiks H. Arnesen (A) til forsvarsministeren

Om å planlegge og forberede _utviklingen av Bardufoss flystasjon_ som hovedbase for Forsvarets fremtidige helikopterstruktur

Datert: 15.12.2008
Besvart: 21.01.2009 av forsvarsminister Anne-Grete Strøm-Erichsen

Bendiks H. Arnesen (A)

Spørsmål

Bendiks H. Arnesen (A): Stortinget har i langtidsplanen for Forsvaret bestemt at Bardufoss flystasjon skal utvikles som hovedbase for helikopter i Forsvaret, og at 334-, 337- og 339-skvadronen skal organiseres under en felles ledelse på Bardufoss flystasjon. Jeg er også kjent med at mottak av det nye enhetshelikopteret NH90 starter høsten 2010.
Hva gjøres for å planlegge og forberede utviklingen av Bardufoss flystasjon som hovedbase for Forsvarets fremtidige helikopterstruktur?

Les hele debatten