Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hva som gjøres for å _kvalitetssikre trafikkskolene_ der ungdommer tilegner seg kunnskap og holdninger som danner et viktig grunnlag for adferd i trafikken
Datert: 02.04.2009
Besvart: 22.04.2009 av samferdselsminister Liv Signe Navarsete

Borghild Tenden (V): Det har i det siste vært mye oppmerksomhet omkring trafikksikkerhet og særlig ungdomsulykker. Ungdommene må gjennomgå opplæring på en trafikkskole for å kunne ta førerkort før førerprøve avlegges. Kunnskapen og holdningene den enkelte tilegner seg gjennom opplæringen er viktig grunnlag for adferd i trafikken etter at førerprøve er avlagt.
Hva gjøres for å kvalitetssikre trafikkskolene?