Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Et oppslag i Nationen 22. februar 1997 viser at en bondekvinne i Telemark må betale tilbake uføretrygd fordi hun har tjent kr. 20 000 over to år i tillegg til 50 % uføretrygd. Hva er grunnen til at kvinner i landbruket ikke kan tjene opp til halvt grunnbeløp i tillegg til trygden på lik linje med andre?
Datert: 07.03.1997
Besvart: 12.03.1997 av sosialminister Hill-Marta Solberg

Solveig Sollie (KrF): Et oppslag i Nationen 22. februar 1997 viser at en bondekvinne i Telemark må betale tilbake uføretrygd fordi hun har tjent kr. 20 000 over to år i tillegg til 50 % uføretrygd.
Hva er grunnen til at kvinner i landbruket ikke kan tjene opp til halvt grunnbeløp i tillegg til trygden på lik linje med andre?