Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om kva statsråden vil gjere for å få meir _gods over frå veg til sjø_, og kva vert gjort for å betre kvaliteten på vegnettet i Møre og Romsdal
Datert: 04.10.2012
Besvart: 10.10.2012 av samferdselsminister Marit Arnstad

Camilla Storøy Hermansen (KrF): Møre og Romsdal har eit aktivt næringsliv og fylket har betydeleg eksport av varer til Europa. Effektive transportløysingar er svært viktig for verdiskapinga i fylket. Dessverre vert gods i for stor grad transportert på eit overbelasta og nedslite vegnett.
Kva vil statsråden gjere for å få meir gods over frå veg til sjø, og kva vert gjort for å betre kvaliteten på vegnettet i Møre og Romsdal?