Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Jette F. Christensen (A) til næringsministeren

Om hvorfor ikke regjeringen vil støtte Ap i at staten skal bruke sin forbrukermakt og i en overgangsfase _dekke merkostnader ved bruk av ny teknologi i fergeanbud_, med bakgrunn i at det kan bidra til aktivitetsøkning og flere arbeidsplasser

Datert: 21.04.2016
Rette vedkommende: Samferdselsministeren
Besvart: 27.04.2016 av samferdselsminister Ketil Solvik-Olsen

Jette F. Christensen (A)

Spørsmål

Jette F. Christensen (A): Maritim næring er særlig rammet av redusert aktivitet offshore. Dersom skip som bestilles til norsk fergetransport og nærskipsfart tar i bruk ny teknologi, kan det bidra til aktivitetsøkning i den norske maritime klyngen. Altså mer miljøvennlig teknologi, større inntjening og flere arbeidsplasser på en gang. Arbeiderpartiet vil at staten skal bruke sin forbrukermakt og i en overgangsfase dekke merkostnader ved bruk av ny teknologi i fergeanbudet.
Hvorfor vil ikke regjeringen støtte dette?

Les hele debatten