Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"Dommeravhør av barn som har vært utsatt for seksuelle overgrep kan være en stor påkjenning for barnet selv, samtidig som det setter store krav til den person som foretar avhøret for å få de nødvendige opplysninger fram. Hvilke virkemidler kan justisministeren sette inn for å lette denne situasjonen for begge parter?"
Datert: 08.05.1991
Besvart: 15.05.1991 av justisminister Kari Gjesteby

Wenche Frogn Sellæg (H): "Dommeravhør av barn som har vært utsatt for seksuelle overgrep kan være en stor påkjenning for barnet selv, samtidig som det setter store krav til den person som foretar avhøret for å få de nødvendige opplysninger fram.
Hvilke virkemidler kan justisministeren sette inn for å lette denne situasjonen for begge parter?"