Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
I valet av trasé for rv 35 Gardermoen-Grua går lokalinteressene inn for ein lang og flat tunnel, medan vegkontoret og fylkesmannen går inn for eit brattare og billegare alternativ. Det er viktig at rv 35 avlastar E6-E18 i og med at lufta i Oslo er ureina over grenseverdiane. Vil samferdsleministeren bidra til at den beste traséen for rv 35 vert vald, slik at han kan tene til avlasting av Oslo-området for gjennomgangstrafikk?
Datert: 07.05.1997
Besvart: 14.05.1997 av samferdselsminister Sissel Rønbeck

Arne Haukvik (Uav): I valet av trasé for rv 35 Gardermoen-Grua går lokalinteressene inn for ein lang og flat tunnel, medan vegkontoret og fylkesmannen går inn for eit brattare og billegare alternativ. Det er viktig at rv 35 avlastar E6-E18 i og med at lufta i Oslo er ureina over grenseverdiane.
Vil samferdsleministeren bidra til at den beste traséen for rv 35 vert vald, slik at han kan tene til avlasting av Oslo-området for gjennomgangstrafikk?