Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
"To personer med ulidelige ryggsmerter orket ikke flere måneders vente- tid på prolaps-operasjon, og valgte privat operasjon i Sverige. Til tross for at de kom raskere tilbake på arbeid, og sparte staten for 100 000 kroner i syketrygd, får de ikke dekket operasjonen, forteller Østlandets Blad 28. februar 1992. Hvorfor er det viktigere for Regjeringen at operasjoner foregår i offentlige sykehus, enn at folk blir kvitt sine lidelser?"
Datert: 02.03.1992
Besvart: 25.03.1992 av sosialminister Tove Liv Besstun Veierød

Jan Erik Fåne (FrP): "To personer med ulidelige ryggsmerter orket ikke flere måneders vente- tid på prolaps-operasjon, og valgte privat operasjon i Sverige. Til tross for at de kom raskere tilbake på arbeid, og sparte staten for 100 000 kroner i syketrygd, får de ikke dekket operasjonen, forteller Østlandets Blad 28. februar 1992.
Hvorfor er det viktigere for Regjeringen at operasjoner foregår i offentlige sykehus, enn at folk blir kvitt sine lidelser?"