Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Jan Levor Njargel (FrP) til landbruksministeren

"Forbrukere i Norge er med på gjennom skatter og avgifter å betale for norsk kjøttproduksjon. Kjøtt blir eksportert for ca. kr 10 pr. kilo. Vil landbruksministeren medvirke til at norske forbrukere kan kjøpe norsk kjøtt til samme pris som utenlandske forbrukere?"

Datert: 13.11.1992
Besvart: 18.11.1992 av landbruksminister Gunhild Elise Øyangen

Jan Levor Njargel (FrP)

Spørsmål

Jan Levor Njargel (FrP): "Forbrukere i Norge er med på gjennom skatter og avgifter å betale for norsk kjøttproduksjon. Kjøtt blir eksportert for ca. kr 10 pr. kilo.
Vil landbruksministeren medvirke til at norske forbrukere kan kjøpe norsk kjøtt til samme pris som utenlandske forbrukere?"