Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om regjeringen vil støtte Høyres nye foreslåtte tiltak mot gjengkriminalitet
Datert: 25.11.2021
Besvart: 01.12.2021 av justis- og beredskapsminister Emilie Mehl

Sveinung Stensland (H): I etterkant av Høyres lansering av nye tiltak mot gjengkriminalitet i uke 47 uttalte statsråden følgende til NRK: "at de nå er opptatt av dette, synes jeg bare er positivt, fordi det betyr jo at vi kan få flertall om viktige tiltak for å styrke innsatsen mot gjengkriminalitet."
Betyr denne responsen på vårt utspill at regjeringen vil støtte Høyres nye foreslåtte tiltak mot gjengkriminalitet?