Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Jørn L. Stang (FrP) til justisministeren

Om at _en straffedømt, utvist kirkeasylant_ som har truet en saksbehandler i Justisdepartmentet 120 ganger de siste månedene, fortsatt oppholder seg i Norge

Datert: 23.02.1999
Besvart: 03.03.1999 av justisminister Dagfinn Høybråten

Jørn L. Stang (Uav)

Spørsmål

Jørn L. Stang (FrP): En samlet stab i Justisdepartementets utlendingsavdeling ber om å pågripe en "asylsøker" som har søkt tilflukt i en kirke i Oslo. Kirkeasylanten har truet en saksbehandler i departementet nærmere 120 ganger de siste månedene. I 1995 ble det besluttet å utvise "asylanten" fra landet. Likevel oppholder en landsforvist straffedømt utlending seg i landet fordi han oppholder seg i en kirke.
Hva vil statsråden gjøre for at en rettskraftig dom som er stadfestet i denne saken blir etterlevet?

Les hele debatten