10.10 - 10.15
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON Per Anker-Nilssen, seniorrådgiver Maria Hoff Aanes, rådgiver
|
10.15 - 10.20
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE LO Anne-Beth Skrede, rådgiver Olav Lie, rådgiver Trond Gram, rådgiver
|
10.20 - 10.25
|
KS Lasse Jalling, avd.dir Kjetil Bjørklund, fagleder
|
10.25 - 10.30
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Robert Hval Straumann, seniorrådgiver Steffen Kalbekken, uavh forsker ved Cicero
|
10.30 - 10.35
|
NATURVITERNE AKADEMIKERNE Trygve Ulset, rådgiver
|
10.35 - 10.40
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Bård Baardsen, daglig leder
|
10.40 - 10.45
|
NORSK OLJE OG GASS Roger Pedersen, informasjonssjef Hildegunn Blindheim, fagsjef miljø
|
10.45 - 10.55
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
10.55 - 11.00
|
Pause
|
11.00 - 11.05
|
IKT-NORGE Liv Freihow, dir Myndighetskontakt
|
11.05 - 11.10
|
TEKNA Lise Lyngsnes Randeberg, visepresident Terje Sletnes, dir Samfunnspolitisk seksjon Katrine Vinnes, politisk rådgiver
|
11.10 - 11.15
|
NORSK TEKNOLOGI Tore Strandskog, næringspolitisk dir Oddvin Breiteig, rådgiver
|
11.15 - 11.20
|
BELLONA Hege Sletnes, rådgiver Klima og energi Janne Stene, leder Klima og energi
|
11.20 - 11.25
|
ZERO Kari Elisabeth Kaski, nestleder Marius Holm, daglig leder
|
11.25 - 11.30
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Marit Kristine Vea, rådgiver Arild Hermstad, leder Liv Thoring, seniorrådgiver
|
11.30 - 11.35
|
REGNSKOGFONDET Nils Hermann Ranum Lars Løvold Ellen Hofsvang
|
11.35 - 11.45
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
11.45 - 11.50
|
Pause
|
11.50 - 11.55
|
GRØNN HVERDAG Espen Heggedal, daglig leder
|
11.55 - 12.00
|
SABIMA Christian Steel, generalsekretær
|
12.00 - 12.05
|
NATURVERNFORBUNDET Lars Haltbrekken, leder
|
12.05 - 12.10
|
WWF-NORGE Arild Skedsmo, fagsjef WWF-Norge Tine Marie Hagelin, rådgiver naturmangfold
|
12.10 - 12.15
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Oddvin Lund, fagsjef naturforvaltning Anne-Mari Planke, avdelingsleder friluftsliv
|
12.15 - 12.20
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Morten Dåsnes, daglig leder
|
12.20 - 12.25
|
FRILUFTSLIVETS FELLESORGANISASJON FRIFO Lasse Heimdal, generalsekretær Dag Kaas, styreleder
|
12.25 - 12.35
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
12.35 - 13.05
|
Pause
|
13.05 - 13.10
|
NORSK KULTURARV Torgeir Hagen
|
13.10 - 13.15
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Jan Solberg, generalsekretær
|
13.15 - 13.20
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Knut Bryn, styremedlem Eli-Sofie Thorne, konst generalsekretær
|
13.20 - 13.25
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Tron Wigeland Nilsen, generalsekretær
|
13.25 - 13.30
|
FORBUNDET KYSTEN Per Hillesund, generalsekretær Tore Friis-Olsen, orgniasasjonsrådgiver
|
13.30 - 13.35
|
NORSK FORENING FOR FARTØYVERN Ann Berit Hulthin, generalsekretær
|
13.35 - 13.40
|
FARTØYVERNSENTRENES FELLESRÅD Geir Madsen, rådsleder Terje Flaaten-Stokkan, daglig leder Dag Erik Heier, styreleder
|
13.40 - 13.45
|
LANDSFORENINGEN AV MOTORHISTORISKE KJØRETØYKLUBBER Tom T. Græger, generalsekretær
|
13.45 - 13.55
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
13.55 - 14.00
|
Pause
|
14.00 - 14.05
|
NORSKOG Mari Gjølstad, næringspolitisk sjef Erling Bergsaker, skogsjef
|
14.05 - 14.10
|
DET NORSKE SKOGSELSKAP Johan C. Løken, styreleder Trygve Enger, adm.dir Ola Gram Dæhlen, seniorkonsulent Tore Molteberg, seniorkonsulent
|
14.10 - 14.15
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Gudbrand Kvaal, adm.dir Ellen Alfsen, dir
|
14.15 - 14.20
|
NORSK BONDE- OG SMÅBRUKARLAG Ann Merete Furuberg, leder Olaf Godli, generalsekretær John Petter Løvstad, ass. generalsekretær
|
14.20 - 14.25
|
NORGES BONDELAG Finn Erlend Ødegård, seniorrådgiver Per Skorge, generalsekretær
|
14.25 - 14.30
|
NORSKE LAKSEELVER Torfinn Evensen, generalsekretær Erik Sterud, fagsjef
|
14.30 - 14.35
|
FISKERI- OG HAVBRUKSNÆRINGENS LANDSFORENING Henrik Stenwig, dir Fiske/Helse Trond Davidsen, dir Havbruk
|
14.35 - 14.45
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
14.45 - 14.50
|
Pause
|
14.50 - 14.55
|
NORSK VANN Einar Melheim, dir Toril Hofshagen, ass.dir
|
14.55 - 15.00
|
NORSK FORENING MOT STØY Hanne Herrman, daglig leder Ulf Winther, rådgiver støysvak trafikk
|
15.00 - 15.05
|
AVFALL NORGE Håkon Jentoft, dir Henrik Lystad, ass.dir
|
15.05 - 15.10
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Arne Skjelle, adm.dir Carolind Khoury, prosjektleder
|
15.10 - 15.15
|
FAGFORBUNDET Stein Gulbrandsen, leder seksjon samferdsel og teknisk sektor Gunnar Steinsholt, rådgiver
|
15.15 - 15.20
|
NORSK INDUSTRI Trygve Østmo, dir Ole Børge Yttredal, fagsjef Thoralf Thorsen, fagsjef Inger Kristin Holm, fagsjef
|
15.20 - 15.30
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|
15.30 - 15.35
|
Pause
|
15.35 - 15.40
|
ENERGI NORGE Eivind Heløe, dir
|
15.40 - 15.45
|
DISTRIKTENES ENERGIFORERNING DEFO Knut Lockert, daglig leder
|
15.45 - 15.50
|
SMÅKRAFTFORENINGA Henrik Glette, daglig leder Esben Svendsen, kommunikasjonsansvarlig
|
15.50 - 15.55
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Øystein Aadnevik, fagsjef Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær
|
15.55 - 16.05
|
Spørsmålsrunde, 10 min
|