09.00 - 09.30
|
LO Gerd Kristiansen, LO leder Karen Sophie Steen, advokat, nestleder LO juridisk Nina Kroken, advokat Lornts Nagelhus, advokat Knut Aril Thonstad, økonom Peggy Hessen Følsvik, førstesekretær
|
09.30 - 09.45
|
Spørsmål
|
09.45 - 10.15
|
NHO Kristin Skogen Lund, administrerende direktør Svein Oppegaard, direktør arbeidsgiverpolitikk
|
10.15 - 10.30
|
Spørsmål
|
10.30 - 10.40
|
KS Tor Allstrin, leder KS-advokatene Cecilie Sæther, advokat Helge Eide, områdedirektør Tone Marie Nybø Solheim, avdelingsdirektør
|
10.40 - 10.45
|
Spørsmål
|
10.45 - 11.05
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED TO ORGANISASJONER
|
11.05 - 11.25
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Inger Lise Blyverkert, leder arbeidsgiverpolitikk Vibeke Hammer Madsen, administrerende direktør Stian Sigurdsen, seniorrådgiver
|
11.25 - 11.45
|
SPEKTER Anne-Kari Bratten, administrerende direktør Anne Turid Wikdahl, arbeidslivsdirektør Kristin Juliussen, juridisk direktør
|
11.45 - 11.55
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED TO ORGANISASJONER
|
11.55 - 12.05
|
NORSK INDUSTRI Carla Verboven, direktør Bror Yngve Rahm, seniorrådgiver Hans-Martin Møllhausen, advokat
|
12.05 - 12.10
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Jon Sandnes, administrerende direktør Siri Bergh, direktør arbeidsgiverpolitikk og HMS Jomar Talsnes Heggdal, næringspolitisk rådgiver
|
12.10 - 12.20
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.20 - 13.00
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED TRE ORGANISASJONER
|
13.00 - 13.20
|
UNIO Anders Folkestad, leiar Unio Henrik Dahle, fagsjef/advokat Signy Svendsen, kommunikasjonssjef
|
13.20 - 13.40
|
YS Jorunn Berland, leder Erik Kollerud, 1.nestleder Hans-Erik Skjæggerud, 2.nestleder Ørnulf Kastet, advokat
|
13.40 - 14.00
|
AKADEMIKERNE Knut Aarbakke, leder Nina Sverdrup Svendsen, utredningssjef
|
14.00 - 14.20
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED SEKS ORGANISASJONER
|
14.20 - 14.25
|
NITO Trond Markussen, president Torstein Goyer, advokat Kirsten Rydne, advokat
|
14.25 - 14.30
|
TEKNA Thor Braadland, seniorrådgiver Monica Christie, advokat Ivar H. Kristensen, generalsekretær
|
14.30 - 14.35
|
SAFE Roy Erling Furre, nestleder HMS Halvor Erikstein, Org.sekr. Bjarte Mjåseth, Org.sekr. Hilde-Marit Rysst, forbundsleder
|
14.35 - 14.40
|
FINANSFORBUNDET Bente Hornsrud Espenes, nestleder Jan Roald Heiberg, advokat
|
14.40 - 14.45
|
PARAT Thore Eithun Helland, advokat
|
14.45 - 14.50
|
KRIMINALOMSORGENS YRKESFORBUND Knut Are Svenkerud, forbundsleder Jahn Thomas Lind, seniorrådgiver
|
14.50 - 15.10
|
Felles spørsmålsrunde
|
15.10 - 15.25
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED TRE ORGANISASJONER
|
15.25 - 15.30
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Eli Gunhild By, forbundsleder Solveig Kopperstad Bratseth, nestleder Ingrid Tordis Enoksen, spesialrådgiver Oskar Nilssen, advokat
|
15.30 - 15.35
|
DEN NORSKE JORDMORFORENINGEN Ida Engen, jurist Linn Guste-Pedersen, jurist Kirsten Jørgensen, politisk leder
|
15.35 - 15.40
|
DELTA Lizzie Ruud Thorkilsen, 1.nestleder Roy Tommy Jensen, assisterende forhandlingssjef
|
15.40 - 15.55
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED FIRE ORGANISASJONER
|
15.55 - 16.00
|
LO STAT Dag Westhrin, sekretær Lise Olsen, sekretær
|
16.00 - 16.05
|
FAGFORBUNDET Mette Nord, leder Randi Røvik, rådgiver
|
16.05 - 16.10
|
NTL Kjersti Barsok, nestleder Ragnar Bøe Elgsaas, forbundssekretær
|
16.10 - 16.15
|
FELLESORGANISASJONEN Tone Faugli, nestleder Ingrid Myran, fagkonsulent
|
16.15 - 16.30
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED FIRE ORGANISASJONER
|
16.30 - 16.35
|
FELLESFORBUNDET Steinar Krogstad, forbundssekretær Norvald Mo, rådgiver Knut Øygard, sekretær
|
16.35 - 16.40
|
HANDEL OG KONTOR I NORGE Christopher Beckham, 2.nestleder Jon Olav Bjergene, leder forhandlingsavdeling
|
16.40 - 16.45
|
INDUSTRI ENERGI Jarle Vines, forbundssekretær Einar Olsvik, forbundssekretær Christopher Birknes, forbundssekretær
|
16.45 - 16.50
|
EL & IT FORBUNDET Vidar Hennum, nestleder Reidunn Wahl, forbundssekretær
|
16.50 - 17.05
|
Felles spørsmålsrunde
|
17.05 - 17.20
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED FIRE ORGANISASJONER
|
17.20 - 17.25
|
NORSK TRANSPORTARBEIDERFORBUND Lars M. Johnsen, 1.nestleder Bjørn Sandnes, kommunikasjons- og utredningsansvarlig
|
17.25 - 17.30
|
NORSK LOKOMOTIVMANNSFORBUND Steinar Nordermoen, vernekoordinator
|
17.30 - 17.35
|
NORSK ARBEIDSMANDSFORBUND Helge Haukeland, nestleder Trond Erik Thorvaldsen, kommunikasjons- og utredningsansvarlig
|
17.35 - 17.40
|
MUSIKERNES FELLESORGANISASJON Hans Ole Rian, forbundsleder Anders Hovind, nestleder Christine Thomassen, nestleder
|
17.40 - 17.55
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED TO ORGANISASJONER
|
17.55 - 18.00
|
ASVL Dag Sandvik, direktør Torstein Fosvold, fagsjef Flemming Trondsen, informasjonsrådgiver
|
18.00 - 18.05
|
ATTFØRINGSBEDRIFTENE I NHO Johan-Martin Leikvoll, direktør Petter Refsnes, styreleder Per Christian Langset, informasjonssjef
|
18.05 - 18.15
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED FIRE ORGANISASJONER
|
18.15 - 18.20
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Arne Lein, forbundsleder Camilla Huggins Aase, interessepolitisk rådgiver
|
18.20 - 18.25
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Liv Arum, generalsekretær Ingunn Ulfsten, fagpolitisk leder Grete Crowo, rådgiver Sina Jahanbakhsh, kommunikasjonsrådgiver
|
18.25 - 18.30
|
NORSK FORBUND FOR UTVIKLINGSHEMMEDE Kristine Vierli, juridisk rådgiver
|
18.30 - 18.35
|
NORGES PARKINSONFORBUND Magne Wang Fredriksen, generalsekretær Thyra Kirknes, ass. generalsekretær
|
18.35 - 18.50
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
FELLES HØRING MED TO ORGANISASJONER
|
18.50 - 18.55
|
JUSS-BUSS Karin Maria Svånå, medarbeider i Juss-Buss Magnus Skarvøy, medarbeider i Juss-Buss
|
18.55 - 19.00
|
PENSJONISTFORBUNDET Harald Olimb Norman, generalsekretær Eyvind Frilseth, seniorrådgiver Unn Johansen, rådgiver Ragnhild Nestaas, rådgiver
|
19.00 - 19.05
|
Felles spørsmålsrunde
|