|
FELLES HØRING FOR LO
|
08.30 - 09.35
|
LO SENTRALT OG UNDERLIGGENDE FORBUND LO Sentralt med Kenneth Sandmo Norsk Transportareiderforbund med Roger Hansen Norsk Sjømannsforbund med Roy Arne Nilsen Norsk Arbeidsmandsforbund med Helge Haukland og Trond Erik Thorvaldsen Norsk Tjenestemannslag med Tor Erik Granum Fagforbundet med Carl Ivar Delingsrud Forbundet for Ledelse og Teknikk med Alf Edvard Masternes
|
09.35 - 09.45
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED FEM HØRINGSINSTANSER
|
09.45 - 09.50
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Styreleder Knut Magne Ellingsen Fagpolitisk leder Ingunn Ulfsten Rådgiver Cato Lie
|
09.50 - 09.55
|
NORSK FORENING MOT STØY Generalsekretær Ulf Winther Seniorrådgiver Pål Jensen Seniorrådgiver Steven Gersh
|
09.55 - 10.00
|
NORGES BLINDEFORBUND Forbundsleder Unn Ljøner Hagen Seksjonsleder Sverre Fuglerud Spesialrådgiver Stian Innerdal
|
10.00 - 10.05
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Interessepolitisk rådgiver Hildegunn Fallang
|
10.05 - 10.10
|
PERSONSKADEFORBUNDET LTN Ass. Generalsekretær Per Oretorp Landsstyremedlem Hege Hansen
|
10.10 - 10.25
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
10.25 - 10.35
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED NI HØRINGSINSTANSER
|
10.35 - 10.40
|
NATURVERNFORBUNDET Leder Lars Haltbrekken Fagsjef Holger Schlaupitz
|
10.40 - 10.45
|
JERNBANEALLIANSEN Styreleder Holger Schlaupitz
|
10.45 - 10.50
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Informasjonssjef Hulda Tronstad
|
10.50 - 10.55
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Politisk rådgiver Anja Bakken Riise
|
10.55 - 11.00
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Rådgiver, Marianne Sanderud
|
11.00 - 11.05
|
NORSK FRILUFTSLIV Styreleder Dag Kaas Generalsekretær Lasse Heimdal Friluftspolitisk rådgiver Siri Meland
|
11.05 - 11.10
|
NORGES IDRETTSFORBUND Idrettspresident Tom Tvedt Generalsekretær Inge Andersen Leder idrettspolitisk avdeling Per Tøien
|
11.10 - 11.15
|
NORGES SKIFORBUND President Erik Røste Assisterende Generalsekretær Ingvild Bretten Berg
|
11.15 - 11.25
|
NORGES CYKLEFORBUND Generalsekretær, Bjørn Sætre
|
11.25 - 11.45
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
11.45 - 12.25
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED ÅTTE HØRINGSINSTANSER
|
12.25 - 12.30
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Divisjonsdirektør Fridtjof Unander Avd. direktør Hilde Erlandsen
|
12.30 - 12.35
|
NORSK ELBILFORENING Generalsekretær, Christina Bu Politisk rådgiver, Ida Cecilie Warner Fagansvarlig, Erik Lorentzen
|
12.35 - 12.40
|
NORSK TEKNOLOGI Informasjonssjef Tom Schjerven Fagsjef Bjørn Fossum
|
12.40 - 12.45
|
IKT NORGE Dir internett/nye medier Torgeir Waterhouse Adm direktør Heidi Austlid
|
12.45 - 12.50
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Fagansvarlig, Kåre Gunnar Fløystad Rådgiver, Benjamin Myklebust
|
12.50 - 12.55
|
ELEKTROFORENINGEN Fagdirektør næringspolitikk Per Øyvind Voie
|
12.55 - 13.00
|
ENERGIGASS NORGE Daglig leder Tore Woll Styreleder Leiv Arne Marhaug
|
13.00 - 13.05
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Generalsekretær Inger-Lise M. Nøstvik Kommunikasjonsrådgiver Vedis K. Borstad
|
13.05 - 13.25
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
13.25 - 13.40
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED SJU HØRINGSINSTANSER
|
13.40 - 13.45
|
NORGES REDERIFORBUND Ass. direktør Harald Solberg Seksjonsleder Thomas Saxegaard Rådgiver John Anders Røse
|
13.45 - 13.50
|
NHO SJØFART Næringspolitisk rådgiver Frode Sund
|
13.50 - 13.55
|
MARITIMT FORUM Daglig lederTord Dale Maritimt Forum Stavangerregionen Fride Solbakken
|
13.55 - 14.00
|
NORSK HAVNEFORENING Direktør Arnt-Einar Litsheim Rådgiver Johanne Solheim
|
14.00 - 14.05
|
KS BEDRIFT HAVN Kjell Olav Gammelsæter
|
14.05 - 14.10
|
FRAKTEFARTØYENES REDERIFORENING Styreleder Lawrence Falkeid Adm.dir. Siri Hatland
|
14.10 - 14.15
|
REDNINGSSELSKAPET Flåtesjef Webjørn Sandor Knudsen Leder samfunnskontakt Oddbjørn Nesje
|
14.15 - 14.30
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
14.30 - 14.40
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MEDSEKS HØRINGSINSTANSER
|
14.40 - 14.45
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND Administrerende direktør Trond Johannesen Seføkonom Stein Gunnes Fagsjef næringspolitikk Håvard Almås Informasjonssjef Siri Ulvin
|
14.45 - 14.50
|
NORGES LASTEBILEIERFORBUND Adm. direktør Geir a. Mo Forbundsleder Per Madsen Viseadm. direktør Jan-Terje Mentzoni Seniorrådgiver næringspolitikk Thorleif Foss
|
14.50 - 14.55
|
NORGES TAXIFORBUND Utredningssjef Kristoffer Fosse Hanssen Direktør Kristin Male Styreleder Øystein Trevland Styrenestleder Arve Halvorsen
|
14.55 - 15.00
|
ENTREPRENØRFORENINGEN BYGG OG ANLEGG (EBA) Administrerende direktør, Kari Sandberg
|
15.00 - 15.05
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Direktør, Tekna, Terje Sletnes Rådgiver, Tekna, Pål-Andre Lund Rådgiver, NSB trafikk og plan, Leif Ingholm
|
15.05 - 15.10
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Administrerende direktør Erik Lahnstein Rådgiver Dag Skjølaas
|
15.10 - 15.25
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
15.25 - 15.35
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED FIRE HØRINGSINSTANSER
|
15.35 - 15.40
|
DEN SENTRALE KYSTLEDSGRUPPA Generalsekretær Per Hillesund Daglig leder Morten Dåsnes Fagsjef friluftsliv Anne-Mari Planke
|
15.40 - 15.45
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Generalsekretær Jan Solberg Rådgiver Lise Tveit Styrenestleder Torill Johnsen
|
15.45 - 15.50
|
NASJONAL RASSIKRINGSGRUPPE Benthe Bondhus Lilly Gunn Nyheim
|
15.50 - 15.55
|
NASJONALT BREIBANDRÅD Leder Nasjonalt Breibandråd Jan Heggheim Torgeir Selle
|
15.55 - 16.10
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|