10.15 - 10.16
|
Innledning v/komiteens leder Kristin Ørmen Johnsen
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
10.16 - 10.19
|
LIKESTILLINGSSENTERET Goro Ree-Lindstad, direktør
|
10.19 - 10.22
|
NORGES KVINNELOBBY Lone Alice Johansen, styreleder
|
10.22 - 10.25
|
KVINNEFRONTEN Nora Uvsbakk
|
10.25 - 10.28
|
NORSK KVINNESAKSFORENING NKF Randi Reese
|
10.28 - 10.31
|
FOKUS-FORUM FOR KVINNER OG UTVIKLINGSSPØRSMÅL Gro Lindstad, daglig leder Mette Moberg, seniorrådgiver
|
10.31 - 10.34
|
REFORM - RESSURSSENTER FOR MENN Are Saastad, daglig leder
|
10.34 - 10.46
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
10.48 - 10.51
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE Julie Lødrup, 1.sekretær Bård Nylund, avdelingsleder
|
10.51 - 10.54
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Solveig Kopperstad Bratseth, nestleder Kari Tangen, ass. forhandlingssjef Nina Merete Kristiansen, seniorrådgiver
|
10.54 - 10.57
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Tove Linnea Brandvik, forbundsleder Sunniva Ørstavik, generalsekretær Monica Haugen, interesspolitisk rådgiver
|
10.57 - 11.00
|
FELLESSKAP MOT SEKSUELLE OVERGREP (FMSO) Rannveig Kvifte Andresen, daglig leder Dixi Ingvild Hestad Torkelsen, daglig leder FMSO Sunniva Lundh, konsulent
|
11.00 - 11.03
|
UNGDOM OG FRITID - LANDSFORENINGEN FOR FRITIDSKLUBBER OG UNGDOMSHUS André Ruud, generalsekretær Amund Heggelund, samfunnskontakt
|
11.03 - 11.13
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 instanser
|
11.15 - 11.18
|
FRI - FORENINGEN FOR KJØNNS- OG SEKSUALITETSMANGFOLD Ingvild Endestad , leder Synne Hall Arnøy, avdelingsleder rosa kompetanse Inge A Gjestvang, rådgiver rosa kompetanse
|
11.18 - 11.21
|
SALAM NORGE Thee-Yezen Al-Obaide Akhtar Omar Shabanaj Valentina
|
11.21 - 11.24
|
SKEIV UNGDOM Odd Thomassen, leder
|
11.24 - 11.27
|
LIKESTILLINGSSENTERET KUN Mari Wattum, daglig leder
|
11.27 - 11.35
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.35 - 12.35
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
12.35 - 12.38
|
REDD BARNA Thale Skybak, seksjonsleder norgesprogrammet Stina Eiet Hamberg, spesialrådgiver Kaja Hegg, spesialrådgiver barns rettigheter og internet
|
12.38 - 12.41
|
NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN Siri Hov Eggen, politisk rådgiver Karoline Unnerud, politisk rådgiver
|
12.41 - 12.44
|
NORGES RØDE KORS Øyvind Stedal, programleder barn og unge Elisabeth Dahl Hansen, seniorrådgiver humanitære programmer Håvard Therkelsen, politisk rådgiver
|
12.44 - 12.47
|
KIRKENS BYMISJON - MELDT AVBUD Janne Raanes, direktør, oppvekst og frivillighet Tor Stavnsborg, spesialrådgiver
|
12.47 - 12.50
|
MOT Regine Oen Hatten, leder for kjerneaktivitet i mot
|
12.50 - 13.00
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
13.02 - 13.05
|
VETERANFORBUNDET SIOPS - SKADDE I INTERNASJONALE OPERASJONER Øystein Wemberg, generalsekretær Marie Rolandsen, rådgiver
|
13.05 - 13.08
|
KRISESENTERSEKRETARIATET Tove Smaadahl, daglig leder Lone Alice Johansen, seniorrådgiver
|
13.08 - 13.11
|
STIFTELSEN PÅRØRENDESENTERET Unn Birkeland, daglig leder
|
13.11 - 13.14
|
PÅRØRENDEALLIANSEN Anita Vatland, daglig leder Anne-Grethe Terjesen, fagsjef
|
13.14 - 13.17
|
FOR FANGERS PÅRØRENDE (FFP) Hanne Hamsund, daglig leder Anne Berit Sandvik, seniorrådgiver
|
13.17 - 13.27
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
13.29 - 13.32
|
BARNEOMBUDET Inga Bejer Engh, barneombud Mathias Lia Nordmoen, seniorrådgiver Eva Karin Dahle Rabben, kommunikasjonssjef Ida Hertzberg, rådgiver
|
13.32 - 13.35
|
LANDSFORENINGEN FOR BARNEVERNSBARN Vilde Adolfsen, leder Julie Gulbrandsen, daglig leder
|
13.35 - 13.38
|
SOS-BARNEBYER NORGE Øystein Sørvig, rådgiver Mathias Slettholm, rådgiver
|
13.38 - 13.41
|
BLÅ KORS NORGE Kjetil Haga, generalsekretær Trond Karlsen, divisjonsdirektør Katrin Solbakken, markeds- og kommunikasjonssjef Torill Pallesen, administrasjonssjef
|
13.41 - 13.44
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Åsta Tale Strand, seniorrådgiver Berit Therese Larsen, interessepolitisk leder Cato Lie, seniorrådgiver
|
13.44 - 13.54
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
13.56 - 13.59
|
PRESS - REDD BARNA UNGDOM Mina Vinje, leder Marina Johansen, 2. nestleder
|
13.59 - 14.02
|
FELLESORGANISASJONEN (FO) Christian Wiik Kynsveen, medlem av forbundsledelsen Tonje Wejden, rådgiver
|
14.02 - 14.05
|
NTL - NORSK TJENESTEMANNSLAG Fredrik Oftebro, 1. nestleder Leif Helland, forbundssekretær
|
14.05 - 14.08
|
FAGFORBUNDET Kurt Rønning, nestleder yreksseksjon helse og sosial Ingrid Buset, rådgiver Randi Røvik, rådgiver
|
14.08 - 14.11
|
VIRKE IDEELL OG FRIVILLIGHET Benjamin Endré Larsen, fagsjef Martin Ulvestad Østerdal, fagsjef
|
14.11 - 14.14
|
FINANS NORGE Gry Nergård, forbrukerdirektør Elin Matiesen, fagsjef
|
14.14 - 14.26
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.26 - 14.41
|
Pause
|
|
Felles høring 4 instanser
|
14.41 - 14.44
|
KIRKERÅDET Jan Rune Fagermoen, avdelingsdirektør Ingeborg Dybvig, kommunikasjonsdirektør
|
14.44 - 14.47
|
SAMARBEIDSRÅDET FOR TROS- OG LIVSSYNSSAMFUNN(STL) Ingrid Rosendorf Joys, generalsekretær Anne Sender, spesialrådgiver
|
14.47 - 14.50
|
KA ARBEIDSGIVERORGANISASJON FOR KIRKELIGE VIRKSOMHETER Marit Halvorsen Hougsnæs, administrerende direktør Øystein Dahle, direktør, avd. for sektorpolitikk Jens Bjelland Grønvold, seniorrådgiver
|
14.50 - 14.53
|
SJØMANNSKIRKEN Ørnulf Steen, generalsekretær
|
14.53 - 15.01
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
15.03 - 15.06
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Per Harald Grue, styreleder Toril Skjetne, generalsekretær
|
15.06 - 15.09
|
INDUSTRIANLEGGENES FELLESRÅD Per Harald Grue, leder Hans Olav Stegarud, daglig leder
|
15.09 - 15.12
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Espen Ophaug, organisasjonssjef Bo Aleksander Granbo, politisk rådgiver
|
15.12 - 15.15
|
NORSK FORENING FOR FARTØYVERN Hedda Lombardo, generalsekretær
|
15.15 - 15.18
|
FARTØYVERNSENTRENES FELLESRÅD Terje Flaaten-Stokkan, direktør/rådsleder Jon Helge Aas, daglig leder Åsmund Kristiansen, avd. leder
|
15.18 - 15.28
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
15.30 - 15.33
|
SLEKT OG DATA Anne Schiøtz, generalsekretær Ida Hundvebakke, kommunikasjonsrådgiver
|
15.33 - 15.36
|
LANDSLAGET FOR LOKALHISTORIE Tor Anders Bekken Martinsen, generalsekretær
|
15.36 - 15.39
|
KULTURALLIANSEN Åsmund Mæhle, styreleder
|
15.39 - 15.42
|
MUSIKKUTSTYRSORDNINGEN Karen Sofie Sørensen, daglig leder
|
15.42 - 15.45
|
DANSEINFORMASJONEN Sigrid Øvreås Svendal, daglig leder Randi Urdal , administrasjonsansvarlig
|
15.45 - 15.55
|
Felles spørsmålsrunde
|