09.00 - 09.50
|
REDEGJØRELSE MELD. ST. 24 (2020-2021) Jan Tore Sanner, finansminister Øystein Olsen, sentralbanksjef Nicolai Tangen, direktør NBIM Siri Teigum, styreleder Folketrygdfondet Kjetil Houg, adm. direktør Folketrygdfondet
|
09.50 - 10.45
|
Felles spørsmål
|
10.45 - 11.00
|
Pause
|
11.00 - 11.10
|
REDEGJØRELSE DOKUMENT 9 (2020-2021) Julie Brodtkorb, leder Norges Banks representantskap Jan Frode Jakobsen, direktør
|
11.10 - 11.40
|
Felles spørsmål
|
11.40 - 12.30
|
Pause for stortingsmøte
|
|
Felles høring med 6 instanser
|
12.30 - 12.33
|
WWF VERDENS NATURFOND Stefano Esposito, rådgiver bærekraftig finans Karoline Andaur, generalsekretær Else Hendel, assisterende generalsekretær
|
12.33 - 12.36
|
DYREVERNALLIANSEN Christian Danielsen, politisk rådgiver
|
12.36 - 12.39
|
GREENPEACE NORGE Martin Norman, leder bærekraftig finans
|
12.39 - 12.42
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Ida Thomassen, politisk leder Heidi Lundeberg, politisk rådgiver Jonas Ådnøy Holmqvist, fagrådgiver
|
12.42 - 12.45
|
FORUM FOR UTVIKLING OG MILJØ Diego Foss, fagrådgiver
|
12.45 - 12.48
|
SPIRE Lise Lotte Høye, handelsutvalget
|
12.48 - 13.10
|
Felles spørsmål
|
13.10 - 13.20
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 instanser
|
13.20 - 13.23
|
TRANSPARENCY INTERNATIONAL NORGE Guro Slettemark, generalsekretær
|
13.23 - 13.26
|
TAX JUSTICE NETWORK - NORGE Sigrid Klæboe Jacobsen, daglig leder Tuva Ressem, praktikant
|
13.26 - 13.29
|
SLUG - NETTVERK FOR RETTFERDIG GJELDSPOLITIKK Thea Sofie Rusten Grastveit, politisk rådgiver
|
13.29 - 13.32
|
ATTAC NORGE Hege Skarrud, leder
|
13.32 - 13.35
|
INTERNATIONAL COMMISSION OF JURISTS (ICJ NORGE) Mads Harlem
|
13.35 - 13.55
|
Felles spørsmål
|
13.55 - 14.05
|
Pause
|
|
Felles høring med 7 instanser
|
14.05 - 14.08
|
AMNESTY INTERNATIONAL NORGE Amnesty International Norge v/ Tin, seniorrådgiver Hanne Sofie Lindahl, politisk rådgiver
|
14.08 - 14.11
|
KIRKENS NØDHJELP Kjetil Abildsnes, seniorrådgiver
|
14.11 - 14.14
|
CARE NORGE Kaj-Martin Georgsen, generalsekretær
|
14.14 - 14.17
|
REDD BARNA Irene Dotterud-Flaa, utviklingspolitisk seniorrådgiver
|
14.17 - 14.20
|
CHANGEMAKER Embla Mathisen, leder Thea Erfjord, leder for fredsutvalget
|
14.20 - 14.23
|
CAMPAIGN TO STOP KILLER ROBOTS Lene Grimstad, styremedlem i Norges fredslag
|
14.23 - 14.26
|
DEN INTERNASJONALE KAMPANJEN FOR Å AVSKAFFE ATOMVÅPEN (ICAN) Anja Lillegraven, daglig leder norske leger mot atomvåpen Tuva Widskjold, koordinator ICAN Norge
|
14.26 - 14.50
|
Felles spørsmål
|
14.50 - 15.00
|
Pause
|
|
Felles høring med 7 instanser
|
15.00 - 15.03
|
SAMETINGET Aili Keskitalo, president
|
15.03 - 15.06
|
LATIN-AMERIKAGRUPPENE I NORGE Elise Fjordbakk Diego Marin
|
15.06 - 15.09
|
FELLESUTVALGET FOR PALESTINA Kristine Martinsen, daglig leder
|
15.09 - 15.12
|
NORSK FOLKEHJELP Andrew Preston, rådgiver
|
15.12 - 15.15
|
IOGT I NORGE Nils Johan Garnes, politisk rådgiver
|
15.15 - 15.18
|
ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN Pernille Huseby, generelsekretær Lars Hjetland, leder for fagavdelingen
|
15.18 - 15.21
|
FORUT Ida Oleanna Hagen, generalsekretær
|
15.21 - 15.45
|
Felles spørsmål
|