Strifeldt, Bengt Rune

Strifeldt, Bengt Rune (1971-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Finnmark 2021-2025
Medlem
Næringskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 70 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Næringskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Fremskrittspartiet

Første varamedlem gruppestyret
01.10.2021 - 30.09.2025

Fremskrittspartiet

Første vara innpisker
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 24.03.1971

Stortingsperioder

  • Representant nr 2 for Finnmark, 2017 - 2021, FrP.
  • Representant nr 5 for Finnmark, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 12.10.2017 - 12.09.2018
    Medlem, Næringskomiteen, 12.09.2018 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Næringskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 26.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 28.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Tredje vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2018 - 30.09.2019
    Tredje vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2020 - 30.09.2021

    2021-2025

    Første varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025
    Første vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025