Lossius, Jorunn Gleditsch

Lossius, Jorunn Gleditsch (1980-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant for
Aust-Agder 2017-2021
Andre nestleder
Familie- og kulturkomiteen
Ansiennitet:
2 år, 9 dager

Gå til bildegalleri

Lossius, Jorunn Gleditsch møter fast for Ropstad, Kjell Ingolf.

Tilhører

Familie- og kulturkomiteen

Andre nestleder
05.02.2019 - 30.09.2021

Kristelig Folkeparti

Første varamedlem gruppestyret
01.10.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 29.02.1980 i Orkdal, Sør-Trøndelag
  • Datter av Bygningsingeniør Geir Ole Lossius (1947-) og Sosionom Marit Elisabet Gleditsch Lossius (1950-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Aust-Agder, 2017 - 2021, KrF.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 22.01.2019-30.09.2021 for Kjell Ingolf Ropstad.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 31.01.2019 - 05.02.2019
    Andre nestleder, Familie- og kulturkomiteen, 05.02.2019 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Andre varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 29.01.2019 - 30.09.2020
    Første varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Høgskolen i Agder, Kristendom grunn- og mellomfag, historie grunnfag, drama og teater grunnfag 1998-2002

Yrke

  • Lærervikar, fast tilkallingsvikar, kortere og lengre engasjement primært ved Borkedalen skole i Lillesand 1998-2001
  • Lindenes barnehage, assistent 100 % 2002-2008
  • Norsk Søndagsskoleforbund, konsulent for Vest-Agder krets 100 % 2008-2012
  • Fylkessekretær for Aust-Agder KrF og Vest-Agder KrF 2012-2019

Verv

Offentlige verv

  • Leder av representantskap LiBiR, Lillesand 2015-2019

Tillitsverv i partier

  • Varaordfører i Lillesand kommune Kristelig Folkeparti 2015-2019

Tillitsverv i organisasjoner

  • Konfirmantleder Den norske kirke 1996-1998
  • Varamedlem til landsstyre Norsk Søndagsskoleforbund 2015-2017
  • Barne- og ungdomsleder Filadelfia Lillesand 2016-2006
  • Medlem Brukerrådet for representantordninger fra 2019