Tybring-Gjedde, Mathilde

Tybring-Gjedde, Mathilde (1992-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
3 år, 29 dager

Gå til bildegalleri

Tybring-Gjedde, Mathilde møter fast for Søreide, Ine Eriksen.

Biografi

Personalia

  • Født 15.12.1992 i Oslo

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2017 - 2021, H.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2017-30.09.2021 for Ine Eriksen Søreide.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Helse- og omsorgsdepartementet, 03.01.2017 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Oslo katedralskole 2008-2011
  • Philosophy, Politics and Economics (PPE), Warwick University 2011-2015 (Bachelor of Arts (BA))
  • Rettsvitenskap, Universitet i Oslo 2015

Yrke

  • Servitør, Skjennungsstua i Oslo 2006-2008
  • Lærer og assistent, Oslo sommerskole 2008-2014

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Phillipa Sherrington Award, Warwick University 2011

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 2015-2019

Tillitsverv i partier

  • Valgkamprådgiver Oslo Høyre 2011, 2013
  • Politisk rådgiver, sommerjobb Høyres stortingsgruppe 2015-2017