Vasvik, Truls

Vasvik, Truls (1978-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Vestfold 2021-2025
Første nestleder
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 197 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 28.06.1978

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Vestfold, 2017 - 2021, A.
  • Representant nr 3 for Vestfold, 2021 - 2025, A.

Vararepresentasjoner

  • Statssekretær22.05.2023-12.10.2023, Camilla Maria Brekke møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 21.05.2023
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2023 - 24.10.2023
    Første nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 24.10.2023 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 28.10.2021 - 21.05.2023
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.2021 - 21.05.2023
    Medlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 13.10.2023 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2023 - 30.09.2024