Bastholm, Une

Bastholm, Une (1986-)

Parti:
Miljøpartiet De Grønne
Representant for
Akershus 2021-2025
Medlem
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 42 dager

Gå til bildegalleri

Haug, Kristoffer Robin er vararepresentant for Bastholm, Une som er i permisjon.

Tilhører

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Finanskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Fullmaktskomiteen

Medlem
01.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Medlem
09.10.2021 - 30.09.2025

Miljøpartiet De Grønne

Leder gruppestyret
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 14.01.1986

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2013 - 2017, MDG.
  • Representant nr 11 for Oslo, 2017 - 2021, MDG.
  • Representant nr 14 for Akershus, 2021 - 2025, MDG.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 01.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.2021 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Finanskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Medlem, Den særskilte komité for å behandle spesielle saker vedrørende korona-krisen, 16.03.2020 - 30.09.2021
    Medlem, Den særskilte komité for å behandle Særskilt melding fra EOS-utvalget (Dokument 7:2 (2020-2021)), 25.02.2021 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Leder gruppestyret, Miljøpartiet De Grønne, 01.10.2021 - 30.09.2025

Verv

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Brukerrådet for representantordninger fra 2017