Wiborg, Erlend

Wiborg, Erlend (1984-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Østfold 2017-2021
Leder:
Arbeids- og sosialkomiteen
Ansiennitet:
4 år, 176 dager

Gå til bildegalleri

Ohle, Rowena von er vararepresentant for Wiborg, Erlend som er i permisjon.

Tilhører

Arbeids- og sosialkomiteen

Leder
17.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Stortingets delegasjon til Nordisk råd

Varamedlem
17.10.2017 - 30.09.2018

Fremskrittspartiet

Første varamedlem gruppestyret
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 20.01.1984 i Sarpsborg, Østfold

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Østfold, 2005 - 2009, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 7 for Østfold, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 8 for Østfold, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 01.10.2013 - 22.10.2013
    Første nestleder, Arbeids- og sosialkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 19.06.2017 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Leder, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 19.01.2017 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2018
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Tredje varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 30.09.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Første varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Våk barneskole 1991-1997
  • Kirkebygden ungdomsskole 1997-1998
  • Bytårnet ungdomsskole 1999-2000
  • Kirkeparken videregående skole 2000-2003 (allmennfag)
  • Bjørknes privatgymnas 2003

Yrke

  • Instruktør, Camp Sea Gull, North Carolina, USA 1999-2002 (sommerjobb)
  • Restaurantmedarbeider, McDonalds 2002-2003 (deltid)
  • Abonnement- og annonseselger 2003-2005
  • Salgssjef, Kundeformidling Norge 2005-2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Moss bystyre 2003-2007, 2007-2011, 2011-2015 (varaordfører 2011-2013), varamedlem 2015-2019
  • Medlem Moss formannskap 2005-2007, 2007-2011, 2011-2013

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Østfold 2003-2007 (møtende), medlem 2007-2011 (gruppeleder), 2011-2015

Offentlige verv

  • Medlem Styret for MK Eiendom fra 2007 (leder 2011-2013 og 2015-2019)
  • Medlem Skatteklagenemnda fra 2008
  • Medlem Styret for Østfold Energi AS 2008-2012
  • Medlem Generalforsamlingen for Sparebankstiftelsen DNB NOR 2008-2011
  • Medlem Styret for Moss Kommunale Pensjonskasse 2015-2019

Tillitsverv i partier

  • Formann Moss FpU 2000-2001
  • Sekretær Østfold FpU 2001-2002, formann 2002-2006
  • Fylkesstyremedlem Østfold Frp 2001-2006, org. nestleder 2006-2007, politisk nestleder fra 2007
  • Sentralstyremedlem FpU 2005-2006
  • Skoleringsrådgiver FrPs hovedorganisasjon 2007
  • 2. varamedlem Sentralstyret i FrP fra 2012

Tillitsverv i organisasjoner

  • Styremedlem Tempo IF 2010-2013