Toppe, Kjersti

Toppe, Kjersti (1967-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Hordaland 2017-2021
Medlem:
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 17 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Helse- og omsorgskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Senterpartiet

Nestleder gruppestyret
02.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 20.10.1967 i Bergen
  • Datter av gartner/gardbruker Erik Toppe (1926-2014) og lærer Svanhild Nese (1927-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 12 for Hordaland, 2009 - 2013, Sp.
  • Representant nr 15 for Hordaland, 2013 - 2017, Sp.
  • Representant nr 7 for Hordaland, 2017 - 2021, Sp.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2009 - 30.09.2013
    Første nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Første nestleder, Helse- og omsorgskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Nestleder gruppestyret, Senterpartiet, 02.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Mjølkeråen skole 1974-1980
  • Marikollen ungdomsskole 1980-1983
  • Åsane gymnas 1983-1986
  • Cand.med, medisin, UiB 1986-1992

Yrke

  • Kommunelege II, Bremanger 1996-1997
  • Kommunelege II, Bergen 1999-2002

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bergen bystyre 2003-2007, 2007-2009

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Hordaland 2007-2009

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Bergen interkommunale renholdsverk (BIR) 2003-2007

Tillitsverv i partier

  • Gruppeleder Bergen Sp 2003-2009
  • Medlem Sp's programkomité 2007-2009
  • 6. varamedlem Sp's sentralstyre 2011-2013, 5. varamedlem 2013-2014