Haltbrekken, Lars

Haltbrekken, Lars (1971-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Sør-Trøndelag 2017-2021
Medlem
Energi- og miljøkomiteen
Ansiennitet:
1 år, 51 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 09.03.1971 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Sønn av Geir Haltbrekken (1947-2016) og Brit Kongshaug Haltbrekken (1950-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Sør-Trøndelag, 2017 - 2021, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 13.02.2018
    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Adolf Øien skole, Trondheim 1987-1990

Yrke

  • Leder Natur og Ungdom 1995-1996
  • Rådgiver Norsk Bonde- og Småbrukarlag 1998-2001
  • Leder Naturvernforbundet 2005-2016