Kapur, Mudassar

Kapur, Mudassar (1976-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 56 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 14.12.1976 i Oslo

Stortingsperioder

  • Representant nr 15 for Oslo, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Studier i markedsføring og ledelse, BI 1995-2000
  • Master in Business and Administration (MBA), Norges Handelshøyskole 2010-2011

Yrke

  • Marketing Consultant, Shell 2000-2001
  • Marketing Consultant and CSC Manager, Shell Retail Energy 2002-2003
  • Marketing and Sales Developer, Shell Retail Energy 2003-2004
  • Brand & Communication Manager (NO/DK) og Marketing Manager Nordics, Shell 2004-2006
  • Markeds- og kampanjesjef, Høyres Hovedorganisasjon 2006-2012
  • Leder, innsamling og marked, SOS-barnebyer 2012-2013 (permisjon fra 2013)

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 2011-2013 (medlem av finanskomiteen)

Tillitsverv i partier

  • Medlem Oslo Høyres representantskap fra 2011
  • Medlem Oslo Høyres hovedstyre fra 2013

Tillitsverv i organisasjoner

  • Rådsmedlem SOS-barnebyer fra 2013