Listhaug, Sylvi

Listhaug, Sylvi (1977-)

Innvandrings- og integreringsminister
Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2017-2021
Ansiennitet:
0 år, 172 dager

Gå til bildegalleri

Johansen, Jan Steinar Engeli møter fast for Listhaug, Sylvi.

Tilhører

Justis- og beredskapsdepartementet

Statsråd
16.12.2015 -

Biografi

Personalia

  • Født 25.12.1977

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, FrP.
  • Vararepresentant nr 3 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 2 for Møre og Romsdal, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen fra 01.10.2017, Jan Steinar Engeli Johansen møter som representant.

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Landbruks- og matdepartementet, 16.10.2013 - 16.12.2015
    Statsråd, Justis- og beredskapsdepartementet, 16.12.2015 -

Verv

Tillitsverv i partier

  • Medlem FrPs sentralstyre