Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Departementet foreslår å øke bevilgningen på post 4 Refusjon av ODA-godkjente utgifter med 8 mill. kroner. Merbehovet skyldes at flere studenter enn tidligere forutsatt flytter tilbake til utviklingsland etter endte studier som kvotestudenter.
Post 72 Gebyr foreslås økt med 2 mill. kroner. Merbehovet skyldes en økning i antall 2. gangs varsler.
Departementet foreslår å redusere bevilgningen på post 90 Avdrag og renter med 281,6 mill. kroner. Mindrebehovet skyldes at innbetalte avdrag og renter er lavere enn forventet.
Departementet foreslår å redusere bevilgningen på post 91 Tap og avskrivninger med 54,2 mill. kroner. Kapitaldelen (lånedelen) av bevilgningen på kap. 2410 post 73 og 74 bevilges over kap. 5310 post 91. Økningen i anslaget for post 73 og reduksjonen i anslaget for overføring til Statens Innkrevingssentral på post 74 får effekt på denne posten.
Departementet foreslår å redusere bevilgningen på post 93 Omgjøring av studielån til stipend med 246,6 mill. kroner. Mindrebehovet skyldes at omgjøringen av studielån til stipend for eksamener avlagt våren 2007 ble lavere enn anslått.