Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Fra representanten Heikki Holmås til utdannings- og forskningsministeren:
«I budsjettet for 2001 ble det bevilget penger til bygging av 1 000 studentboliger. Likevel ble det bare gitt tilsagn til bygging av 911,5 hybelenheter. Oslo- og Akershushøgskolenes studentsamskipnad fikk ikke tilsagn på bygging av noen, til tross for at prosjektene ville stå klare til innflytting høsten 2002. Med dette vil dekningsgraden for akershushøyskolestudentene bli på 0 pst.
Hva vil statsråden gjøre for å skaffe studentene ved Oslo- og Akershushøgskolene et skikkelig boligtilbud?»
Presidenten: Dette spørsmålet er utsatt til neste spørretime.