Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvilke tiltak statsråden vil ta initiativ til for å _øke aktiviteten på norsk sokkel_, med bakgrunn i den rekordhøye arbeidsledigheten
Datert: 21.04.2016
Besvart: 27.04.2016 av olje- og energiminister Tord Lien

Eirin Sund (A): Den rekordhøye arbeidsledigheten rammer ansatte i både petroleumsnæringen og offshorerelatert næringsvirksomhet hardt. Økt arbeidsledighet er verken bra for den enkelte eller for samfunnet. Det trengs en nasjonal satsing for å holde aktiviteten oppe og kompetansen ved like, og det er på høy tid at regjeringen kommer med mottiltak. Vi trenger tiltak knyttet til leting, feltutvikling, vedlikehold og plugging av brønner.
Hvilke tiltak vil statsråden ta initiativ til for å øke aktiviteten på norsk sokkel?