10.00 - 10.05
|
KS Helge Eide, områdedir. interessepolitikk Tone Marie Nybø Solheim, fungerende områdedir. forskning, innovasjon og digitalisering Sigrid Askum, prosjektleder helse
|
10.05 - 10.10
|
SAMETINGET VED SAMETINGSRÅDET Henrik Olsen, sametingsråd Runar Myrnes Balto, politisk rådgiver Lisbeth Vesterheim Skoglund, fagleder helse og sosial Inga Margrethe Eira Bjørn, seniorrådgiver
|
10.10 - 10.15
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Bente Krauss, spesialrådgiver Svend Dahl, spesialrådgiver
|
10.15 - 10.20
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON (NHO) Per Øyvind Langeland, avd. direktør Grete Karin Berg, prosjektleder
|
10.20 - 10.25
|
NHO SERVICE Torbjørn Furulund, seniorrådgiver helse og velferd Dag Ekelberg, næringspolitisk direktør
|
10.25 - 10.30
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Helga Bull-Rostrup, fagsjef
|
10.30 - 10.35
|
APOTEKFORENINGEN Jostein Soldal, kommunikasjonssjef
|
10.35 - 10.40
|
LMI, LEGEMIDDELINDUSTRIEN Karita Bekkemellem, adm. direktør Katrine Bryne, rådgiver
|
10.40 - 10.45
|
FAGRÅDET - RUSFELTETS HOVEDORGANISASJON Kirsten Frigstad, leder Jan Gunnar Skoftedalen, sekretariatsleder Torhild Kielland, rådgiver
|
10.45 - 10.50
|
OMOD - ORGANISASJONEN MOT OFFENTLIG DISKRIMINERING Akhenaton de Leon, daglig leder Anita Rathore
|
10.50 - 10.55
|
UNGE FUNKSJONSHEMMEDE Camilla Lyngen, styreleiar Lars Rottem Krangnes, generalsekretær Synne Lerhol, ungdomshelsepolitisk rådgjevar
|
10.55 - 11.00
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON (FFO) Knut Magne Ellingsen, leder Ingunn Ulfsten, fagpolitisk leder Berit Therese Larsen, fagpolitisk rådgiver Arnfinn Aarnes, fagpolitisk rådgiver
|
11.00 - 11.05
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Arne Lein, forbundsleder Gladys Sanchez, seniorrådgiver
|
11.05 - 11.20
|
Pause
|
11.20 - 11.25
|
TEKNOLOGIRÅDET Ingvild Østraat, kommunikasjonssjef Hilde Lovett, prosjektleder
|
11.25 - 11.30
|
NASJONALFORENINGEN FOR FOLKEHELSEN (Meld. St. 26 og Dok. 8:108 S) Camilla F. Øksenvåg, helsepolitisk rådgiver Vibeke Johnsen, fagsjef Siri Hov Eggen, interessepolitisk rådgiver
|
11.30 - 11.35
|
PENSJONISTFORBUNDET (Meld. St. 26 og Dok. 8:108 S) Harald Olimb Norman, generalsekretær Anne Hanshus, rådgiver Eyvind Frilseth, seniorrådgiver Tone Bye, rådgiver Jan Davidsen, forbundsleder
|
11.35 - 11.40
|
SEX OG SAMFUNN, SENTER FOR UNG SEKSUALITET (Meld. St. 26 og Dok. 8:112 S) Maria Røsok, daglig leder Sara Rydland Nærum, politisk rådgiver
|
11.40 - 11.45
|
DEN NORSKE TANNLEGEFORENING Camilla Hansen Steinum, president Arnt Einar Andersen, visepresident Richard R. Næss, generalsekretær Morten Harry Rolstad, kommunikasjonssjef Aril Jul Nilsen, fagsjef
|
11.45 - 11.50
|
NORSK TANNPLEIERFORENING Hilde Aga, leder Benthe Hansen, fagutvikler
|
11.50 - 11.55
|
PARAT, TANNHELSESEKRETÆRENES FORBUND Gerd Bang Johansen, forbundsleder Anne Gro Aarmo, nestleder Arve Sigmundstad, kommunikasjonssjef
|
11.55 - 12.00
|
DEN NORSKE LEGEFORENING Marit Hermansen, president Kari Sollien, leder Allmennlegeforeningen
|
12.00 - 12.05
|
NORSK PSYKOLOGFORENING Tor Levin Hofgaard, president Andreas Høstmælingen, fagsjef Anette Clausen, spesialrådgiver
|
12.05 - 12.10
|
NORGES FARMACEUTISKE FORENING Birgitte Lloyd, apoteker og sentralstyremedlem
|
12.10 - 12.15
|
KLINISKE ERNÆRINGSFYSIOLOGERS FORENING Henriette Walaas Krogh, fagpolitisk utvalg KEFF Jacob Juel Christensen, nestleder Styret i KEFF Brita Haugum, fagpolitisk utvalg KEFF
|
12.15 - 12.20
|
NORSK ERNÆRINGSFAGLIG FORENING (NEFF) Michaela Getz, leder Caroline Mydland, nestleder Cathrine Kolve, sekretær Lone Jacobsen, kasserer
|
12.20 - 12.25
|
KOST- OG ERNÆRINGSFORBUNDET Arnt Steffensen, leder
|
12.25 - 14.00
|
Pause
|
14.00 - 14.05
|
NORSK KIROPRAKTORFORENING Jakob Lothe, styreleder Mari Grønlund, styremedlem Hans Otto Engvold, generalsekretær
|
14.05 - 14.10
|
NORSK FYSIOTERAPEUTFORBUND Fred Hatlebrekke, forbundleder Elin Robøle Bjor, seksjonsleder
|
14.10 - 14.15
|
NORSK MANUELLTERAPEUTFORENING Peter Chr. Lehne, leder Jan Birger Løken, advokat Kjersti Gundersen, manuellterapeut
|
14.15 - 14.20
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND (Meld. St. 26, Dok. 8:108 S og Dok. 8:112 S) Eli Gunhild By, forbundsleder Kari Elisabeth Bugge, fagsjef Jan Vegard Pettersen, seniorrådgiver Hanne Schelderup-Eriksen, leder Jordmorforbundet Helene Aksøy, seniorrådgiver
|
14.20 - 14.25
|
DEN NORSKE JORDMORFORENING Kirsten Jørgensen, politisk leder Nanna Voldner, fagsjef Tine Aaserud, kommunejordmor/sentralstyremedlem
|
14.25 - 14.30
|
VERNEPLEIERFORBUNDET I DELTA Bjørn Harald Iversen, styremedlem Madicken Steen, styremedlem
|
14.30 - 14.35
|
NORSK ERGOTERAPEUTFORBUND Nils Erik Ness, forbundsleder Tove Holst Skyer, 1. nestleder Toril Laberg, generalsekretær
|
14.35 - 14.40
|
AKTIVITØRENES LANDSFORBUND Svanhild Solhaug, aktivitør Anne Dorthea Dalland, aktivitør
|
14.40 - 14.45
|
NORGES OPTIKERFORBUND Hans Torvald Haugo, generalsekretær Per Kristian Knudsen, daglig leder
|
14.45 - 14.50
|
NORSK AUDIOGRAFFORBUND Håvard Ottemo Paulsen, leder Erik Harry Høydal, styremedlem
|
14.50 - 14.55
|
FAGFORBUNDET Mette Nord, forbundsleder Signe Hananger, avd. leder, Seksjon helse og sosial Tonje Thorbjørnsen, rådgiver, Seksjon helse og sosial
|
14.55 - 15.00
|
FELLESORGANISASJONEN (FO) (Meld. St. 26 og Dok. 8:108 S) Andreas Kikvik, rådgiver Mimmi Kvisvik, forbundsleder Tone Faugli, nestleder Allis Aresdatter, rådgiver
|
15.00 - 15.05
|
FOTTERAPEUTFORBUNDET Anita Kreken Solberg, forbundsleder Ann Beate Grasdalen, organisasjonskonsulent
|
15.05 - 15.10
|
NORSK HELSESEKRETÆRFORBUND Gro Bengtson, forbundsleder Anne Cathrine Norsted, nestleder
|
15.10 - 15.15
|
HELSEFAGARBEIDERNE I DELTA Jette Dyrnes, forbundsleder Elise Dyrnes, styremedlem
|
15.15 - 15.20
|
DELTA Lizzie R. Thorkildsen, 1. nestleder Erik Kollerud, forbundsleder Kristin Vik, spesialrådgiver
|
15.20 - 15.40
|
Pause
|
15.40 - 15.45
|
NORSK FORENING FOR MUSIKKTERAPI Brynjulf Stige, professor Gro Trondalen, professor
|
15.45 - 15.50
|
KREFTFORENINGEN Beate Heieren Hundhammer, leder politisk sekretariat Heidi Brorson, avdelingssjef kreftomsorg
|
15.50 - 15.55
|
DIABETESFORBUNDET Bjørnar Allgot, generalsekretær Linda Markham, politisk rådgiver
|
15.55 - 16.00
|
STOFFSKIFTEFORBUNDET Hilde Hirai, nestleder Helle Hagenau, ass. generalsekretær
|
16.00 - 16.05
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND (HLF) Morten Buan, forbundsleder Merete J. Orholm, leder av interessepolitisk avd.
|
16.05 - 16.10
|
VOKSNE FOR BARN Randi Taalseth, generalsekretær Grete Gjertsen, barnepolitisk rådgiver
|
16.10 - 16.15
|
NORSK INTERESSEFAGGRUPPE FOR SÅRHELING (NIFS) Arne Langøen, dosent Øystein Karlsen, assistentlege
|
16.15 - 16.20
|
REHABILITATION INTERNATIONAL NORGE Mette Kolsrud, nestleder Arild Furuseth, sekretær
|
16.20 - 16.25
|
VERDIGHETSSENTERET - OMSORG FOR GAMLE (Dok. 8:108 S) Stein Husebø, overlege/faglig leder/daglig leder Odd Jordheim, direktør
|
16.25 - 16.30
|
NASJONALT KOLSRÅD Anders Østrem, fastlege Bente Frisk, fysioterapeut Kari Hvinden, spesialrådgiver, sykepleier
|
16.30 - 16.35
|
LUNGER I PRAKSIS Kristian Høines, fastlege
|
16.35 - 16.40
|
INSTITUTT FOR OPTOMETRI OG SYNSVITENSKAP, HØGSKOLEN I BUSKERUD OG VESTFOLD Bente Monica Aakre, instituttleder/førsteamanuensis
|
16.40 - 16.45
|
NASJONALT SENTER FOR OPTIKK, SYN OG ØYEHELSE, FAKULTET FOR HELSEVITENSKAP, HØGSKOLEN I BUSKERUD OG VESTFOLD Rigmor C. Baraas, senterleder/professor/prodekan
|
16.45 - 16.50
|
CAMPUS KRISTIANIA (CK) Jan Grund, professor i helseledelse HiOA Fedon Lindberg, lege og spesialist i indremedisin Audun Myskja, Dr.med, spesialist i allmennmedisin Stig Bruset, fastlege, spesialist i allmennmedisin, universitetslektor UiO Hans Martin Lundestad, sekretær og koordinator for ekspertpanelet
|
16.50 - 16.55
|
STUDENTSAMSKIPNADEN I NORD-TRØNDELAG Kirsti Grøtan, koordinator SiNoT Helse
|