Listhaug, Sylvi

Listhaug, Sylvi (1977-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2017-2021
Andre nestleder
Finanskomiteen
Ansiennitet:
3 år, 160 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Andre nestleder
04.02.2020 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Første nestleder gruppestyret
28.01.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 25.12.1977

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, FrP.
  • Vararepresentant nr 3 for Møre og Romsdal, 2005 - 2009, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 2 for Møre og Romsdal, 2017 - 2021, FrP.

Vararepresentasjoner

  • Medlem av Regjeringen 01.10.2017-20.03.2018, Jan Steinar Engeli Johansen møtte som representant.
  • Medlem av Regjeringen 03.05.2019-24.01.2020, Jan Steinar Engeli Johansen møtte som representant.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 05.04.2018 - 03.05.2019
    Medlem, Finanskomiteen, 29.01.2020 - 04.02.2020
    Andre nestleder, Finanskomiteen, 04.02.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Andre nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2018 - 03.05.2019
    Første nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 28.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Statsråd, Landbruks- og matdepartementet, 16.10.2013 - 16.12.2015
    Statsråd, Justis- og beredskapsdepartementet, 16.12.2015 - 17.01.2018
    Statsråd, Justis- og beredskapsdepartementet, 17.01.2018 - 20.03.2018
    Statsråd, Helse- og omsorgsdepartementet, 03.05.2019 - 18.12.2019
    Statsråd, Olje- og energidepartementet, 18.12.2019 - 24.01.2020

Verv

Tillitsverv i partier

  • Medlem FrPs sentralstyre