Wold, Morten

Wold, Morten (1967-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Buskerud 2017-2021
Medlem:
Familie- og kulturkomiteen
Ansiennitet:
4 år, 55 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Stortinget

Andre visepresident
07.10.2017 - 30.09.2018

Familie- og kulturkomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Fullmaktskomiteen

Medlem
02.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 22.06.1967 i Drammen, Buskerud

Stortingsperioder

  • Representant nr 7 for Buskerud, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 3 for Buskerud, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i presidentskapet

  • 2017-2021

    Andre visepresident, Stortinget, 07.10.2017 - 30.09.2018

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2015
    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Fjerde varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 30.09.2015 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Stalsberg barneskole, Geithus 1974-1980
  • Søndre Modum ungdomsskole, Åmot 1980-1983
  • Rosthaug videregående skole, Åmot 1983-1986

Yrke

  • Journalist, Bygdeposten 1986-1991
  • Journalist, Fremtiden, Drammen 1991-1992
  • Fotoreporter, Se og Hør, Oslo 1992-1993
  • Journalist, Drammens Tidende 1997-1999
  • Generalsekretær for VM i skiflygning, Vikersund 1999-2000 (ansatt i Norges Skiforbund)
  • Journalist og vaktsjef, Drammens Tidende 2000-2008
  • Kommunikasjonsrådgiver, Fremskrittspartiets stortingsgruppe 2008-2013

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Hederstegn Club 246, Vikersund 2012

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Modum kommunestyre 1987-1991
  • Varamedlem Modum formannskap 2011-2015

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Modum 1987-1991
  • Medlem Hovedutvalg for tekninsk-, landbruk- og natursektoren, Modum fra 2011
  • Medlem Modums delegasjon til KS fra 2011

Tillitsverv i partier

  • Leder Modum Unge Høyre 1984-1988
  • Leder Modum FrP 2010-2013

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Buskerud Fotballkrets 1988-1990
  • Medlem Styret for Skiflygning Vikersund 1989-2003 (En rekke verv og medlem av organisasjonskomiteen)
  • Leder Vikersund IF fotballgruppen 1991-1994 (Flere verv også i perioden 1987-2003)