Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Endringer i saksinngangen for asyl- og oppholdssaker får senere virkning for Utlendingsnemnda (UNE) enn for Utlendingsdirektoratet (UDI). For 2008 vil den økte asyltilstrømningen medføre anslagsvis 500 ekstra asylsaker til behandling i UNE. Deler av det bevilgningsmessige merbehovet dette medfører kan dekkes innenfor rammene av overført ubrukt bevilgning fra 2007. På noe lengre sikt vil ankomstøkningen ha betydelig innvirkning for saksmengden også i UNE.
Bevilgningen på kap. 691 post 1 foreslås økt med 2,3 mill. kroner.
Komiteen sluttar seg til forslaget frå Regjeringa.