Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Komiteen viser til viktigheten av å ha godt kvalifiserte meglere for å kunne gå inn i høykonfliktsaker og for å kunne samtale med barn. Det er derfor viktig med god opplæring. Det har vært en økning av antall foreldretvister som går til domstolene. Komiteen viser til at deler av post 22 skal gå til kompetansehevende tiltak i domstolene for å sikre god samhandling og gode samtaler med barn.
Antall høykonfliktsaker etter samlivsbrudd øker. Komiteen mener derfor det er viktig å sette av midler til tiltak som kan brukes til å styrke samlivsforhold for på denne måten å forebygge familie- og samlivsoppløsning.