Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Helse- og omsorgsdepartementet legger i proposisjonen fram forslag om endringer av bevilgningene under enkelte kapitler på statsbudsjettet for 2018. Under programområde 10 Helse og omsorg fremmes det forslag om å øke utgiftene med 871,9 mill. kroner. Inntektene foreslås økt med 195,8 mill. kroner. Under programområde 30 Stønad ved helsetjenester fremmes det, på grunnlag av nye anslag per 30. september og takstoppgjøret per 1. juli 2018, forslag om å redusere utgiftene med netto 212 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 199 mill. kroner mot tilsvarende merinntekt over kap. 3701 post 2. Samlet foreslås bevilgningen økt med 209 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 199 mill. kroner mot tilsvarende merutgifter over kap. 701 post 21, knyttet til utvikling av felles nasjonale e-helseløsninger.
Bevilgningen foreslås redusert med 13,5 mill. kroner som følge av mindreutgift knyttet til programutgifter utbetalt i euro i 2018.
Bevilgningen foreslås økt med 14,5 mill. kroner knyttet til merutgifter som følge av prisøkning på beredskapsavtale for vaksiner mot pandemisk influensa for perioden 2018–2021.
Videre foreslås bevilgningen redusert med 59,9 mill. kroner, mot tilsvarende økning på kap. 745 post 21, som følge av at mindreforbruk knyttet til drift av opphentingsprogrammet for HPV-vaksine ble plassert på feil kapittel og post ved overføring fra 2017 til 2018.
Samlet foreslås bevilgningen redusert med 45,4 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 1,4 mill. kroner for å styrke andre prioriterte tiltak.
Bevilgningen foreslås redusert med 1,1 mill. kroner for å styrke andre prioriterte tiltak.
Bevilgningen foreslås redusert med 8 mill. kroner som følge av forventet mindreforbruk knyttet til ulike utviklingsprosjekter i spesialisthelsetjenesten.
Det foreslås å styrke basisbevilgningen til Helse Sør-Øst RHF med 27,54 mill. kroner.
Det foreslås å styrke basisbevilgningen til Helse Vest RHF med 11,22 mill. kroner.
Det foreslås å styrke basisbevilgningen til Helse Midt-Norge RHF med 7,14 mill. kroner.
Det foreslås å styrke basisbevilgningen til Helse Nord RHF med 5,1 mill. kroner. Det vises til kap. 732 post 77 for omtale av saken.
Samlet foreslås bevilgningen økt med 76,8 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 160 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 240 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 19 mill. kroner som følge av lavere rentenivå i 2018 enn lagt til grunn i saldert budsjett.
Driftskredittrammen til de regionale helseforetakene foreslås økt med 450 mill. kroner, fra 683 mill. kroner til 1 133 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 5,3 mill. kroner, basert på forventede renteinntekter for inneværende år knyttet til helseforetakenes langsiktige investeringslån.
Bevilgningen foreslås økt med 18,8 mill. kroner for 2018 som følge av at byggelån ble konvertert til langsiktige nedbetalingslån tidligere enn lagt til grunn i saldert budsjett.
Bevilgningen foreslås redusert med 0,2 mill. kroner som følge av forventet mindreforbruk på posten grunnet forsinkelse i enkeltprosjekter.
Bevilgningen foreslås redusert med 0,277 mill. kroner knyttet til forventet mindreforbruk på posten.
Bevilgningen foreslås økt med 7 mill. kroner som følge av forventet merforbruk knyttet til driftsutgifter til kontrollkommisjonene.
Bevilgningen foreslås økt med 24,2 mill. kroner som følge av forventet merforbruk på posten.
Det foreslås å øke bevilgningen med 14,5 mill. kroner knyttet til forventet høyere erstatningsutbetalinger på posten.
Bevilgningen foreslås økt med 59,9 mill. kroner mot tilsvarende reduksjon under kap. 710 post 21.
Bevilgningen foreslås redusert med 16 mill. kroner knyttet til forventet mindreinntekt.
Bevilgningen foreslås økt med 0,65 mill. kroner mot tilsvarende merinntekt på kap. 3747 post 4.
Bevilgningen foreslås økt med 0,65 mill. kroner mot tilsvarende økning over kap. 747 post 21.
Bevilgningen foreslås redusert med 1,4 mill. kroner knyttet til overføring fra Forsvarsdepartementet i forbindelse med tilsyn med helsetjenester til militært personell i utenlandsoperasjoner mot tilsvarende reduksjon i inntektene over kap. 3748 post 2.
Bevilgningen foreslås redusert med 1,4 mill. kroner mot tilsvarende reduksjon på kap. 748 post 1.
Bevilgningen foreslås redusert med 2 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 8,9 mill. kroner da søknadsinngangen hittil i år indikerer et behov for om lag 120 flere plasser i 2018.
Bevilgningen foreslås redusert med 52,8 mill. kroner som følge av oppdatert faktisk gjennomsnittsrente for 2018 av Husbanken.
Bevilgningen foreslås økt med 37,1 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 4 mill. kroner knyttet til forventet mindreforbruk på posten.
Bevilgningen foreslås økt med 5 mill. kroner knyttet til gave i forbindelse med at Kreftforeningen fyller 80 år.
Bevilgningen foreslås redusert med 3,1 mill. kroner som følge av forventet mindreforbruk knyttet til utfasing av ordningen med allmennlegegodkjenninger.
Bevilgningen foreslås økt med 35 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 2 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 220 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 13 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 10 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 2,5 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 25 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 15 mill. kroner.
Samlet foreslås bevilgningen økt med 54 mill. kroner.
Samlet foreslås bevilgningen økt med 53,5 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 1 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås økt med 2 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 7 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 8 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 60 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 40 mill. kroner.
Bevilgningen foreslås redusert med 15 mill. kroner.
Finnmarkssykehuset HF eier en eiendom på Jansnes i Alta kommune, med gnr. 11, bnr. 89. I henhold til salgsavtale nr. 466 av 28. mars 1952, som er tinglyst på eiendommen, kan denne ikke selges eller fradeles uten samtykke fra Stortinget.
Det foreslås at Stortinget gir Helse- og omsorgsdepartementet fullmakt til å oppheve de begrensninger som er knyttet til salg og deling som er tinglyst på eiendommen.