Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
President: Tone Wilhelmsen Trøen
Presidenten: Representantene Himanshu Gulati, Karin Andersen, Espen Barth Eide, Petter Eide, Arild Grande, Linda C. Hofstad Helleland og Ingjerd Schou, som har vært permitterte, har igjen tatt sete.
Følgende innkalte vararepresentanter tar nå sete:
For Akershus: Mani Hussaini
For Hordaland: Sigurd Hille og Torill Selsvold Nyborg
For Nord-Trøndelag: Bjørn Arild Gram
Det foreligger to permisjonssøknader:
fra Miljøpartiet De Grønnes stortingsgruppe om sykepermisjon for representanten Une Bastholm i tiden 14.–15. oktober
fra Arbeiderpartiets stortingsgruppe om permisjon for representanten Eirik Sivertsen i dagene 15. og 16. oktober for, som leder av delegasjonen for arktisk parlamentarisk samarbeid, å delta på konferanse i Moskva i regi av Nordområdesenteret
Disse søknader foreslås behandlet straks og innvilget. – Det anses vedtatt.
Følgende vararepresentanter foreslås innkalt for å møte i permisjonstiden:
For Nordland: Kjell-Idar Juvik
For Oslo: Per Espen Stoknes
– Det anses også vedtatt.
Kjell-Idar Juvik er til stede og vil ta sete.
Utenriksminister Ine Eriksen Søreide overbrakte 3 kgl. proposisjoner (se under Referat).
Presidenten: Presidenten vil opplyse om at det blir votering umiddelbart etter sakene nr. 1–3, og at sak nr. 5, Referat, flyttes og behandles etter voteringen i sakene nr. 1–3. Presidenten ber derfor representantene om å bli sittende til etter voteringen.